Rezerva jihočeského Dynama ve 22. kole ČFL o víkendu na svém hřišti přivítala pražský celek, kterým je Vltavín. Žmolíkovi svěřenci zápas zvládli 2:1 a potřetí v řadě zvítězili, na jaře ze sedmi duelů prohráli pouze jednou.
Trenér B-týmu Dušan Žmolík:

,,Věděli jsme, že přijede soupeř, který disponuje šikovnými hráči. Byli jsme ostražití, protože z vlastních zkušeností víme, že i když je tým v dolní polovině tabulky, může mít velkou kvalitu. A tu Vltavín zvláště ve druhém poločase potvrdil."

Michal Němeček, který již druhý zápas po sobě nastoupil netradičně na pozici levého beka, viděl mezi prvním a druhým poločasem velké rozdíly.

,,V prvním poločase jsme na hřišti dominovali, od první minuty jsme byli na balonu a soupeře jsme tlačili. Druhý poločas jsme více bránili, než hráli dopředu. Situaci jsme si zkomplikovali, naštěstí jsme byli ale pevní v defenzivě a tři body zůstaly doma.“

Robin Polanský, který po zranění nastoupil po dlouhé době v základní sestavě, první poločas zhodnotil podobně.

,,První poločas byl povedený, diktovali jsme tempo hry a měli jsme dost tutovek. Bohužel jsme je ale neproměňovali, a proto jsme v první půli vstřelili jen jeden gól.“

Podle slov Michala Němečka se Vltavín ve druhé půli zlepšil, na body mu to ale nestačilo.

,,Jak jsem říkal, dobře jsme bránili, a to byl důvod, proč jsme uspěli my. Znovu jsme si dokázali, že i takové poločasy, ve kterých má soupeř navrch, díky nasbíraným zkušenostem umíme zvládat, toho si ceníme.“

Jakub Pařízek: ,,Klíčem k bodům byla obrovská touha týmu zvládnout utkání vítězně. Utkání bylo dost náročné, hrálo se ve vysokém tempu. Jak my, tak soupeř jsme snad nabídli lidem hezký kombinační fotbal. Minimálně ty naše dva góly byly krásné.“

Dušan Žmolík: ,,Jsem rád, že kluci, kteří jsou věkem dorostenci a už také patří do našeho kádru, významně pomohli svým kamarádům v U19 a zvládli těžké utkání v Brně. Na lavičce jsme tak měli pouze dva naše hráče, navíc další čtyři kluci se nenacházeli v komfortní situaci. Některé trápilo drobné zranění, jiní zase neměli po zranění tolik natrénováno. Možná i proto jsme v závěru neměli tolik sil. Mladíky jsme v závěru na hřiště posílat moc nechtěli, jelikož je další den čekal zápas s U18. Jsem rád, že kategorie spolu vzájemně spolupracují a vzájemně si pomáhají tak, abychom úspěšní byli všichni. Navíc se při tom myslí nejen na týmový úspěch, ale i na individuální potřeby jednotlivců."