Smolně zakončilo Dynamo podzim. V posledním podzimním kole trestuhodně přišlo o dva body, když pouze remizovalo na hřišti předposledních Vítkovic. Do vedení poslal černobílé Jindřich Kadula, za domácí srovnával v poslední vteřině Ondráček. Remíza bolí o to víc, že hosté měli v posledních minutách obrovské šance.

Hned bez tří klíčových opor odjelo Dynamo do dalekých Vítkovic. Na utkání se nevypravil záložník Ivo Táborský, stoper Ondřej Šourek ani útočník Richard Kalod. Trenér Horejš tak na hřiště vyslal střelce vítězné branky proti Žižkovu Jakuba Peška, navrátilce Jiřího Kladrubského a na hrot se postavil Jindřich Kadula. Úvod zápasu byl vyrovnaný, zakončení Peška ze zhruba třiceti metrů rozruch nepřineslo. Na druhé straně nedosáhl na míč Hruzík.

Z vedoucí branky se černobílí mohli radovat ve dvacáté minutě hry. Do rychlého brejku vyslal Jindřicha Kadulu kapitán Petr Benát a Jihočeši po přesné střele vedli – 0:1. Vyrovnání mohlo přijít velmi rychle. Vacek z ostrého úhlu nastřelil jenom tyč. Naopak navýšit vedení mohl ve velké šanci Čavoš. Nikým nehlídaný střílel trestuhodně nad. V závěru stálo při Jihočeších štěstí, Klesa minul vlastní branku o pár centimetrů.

V úvodu druhého poločasu se krásným sólem blýskl Michal Klesa. Na závěr naservíroval míč Jakubu Peškovi, který těsně minul zadní tyč. Vítkovičtí zahrozili po rohovém kopu, Mikula hlavičkoval pouze do beků Dynama. Velké šance přišly v 57. minutě. Hruzík v dobré pozici nastřelil pouze připravenou obranu Jihočechů, na druhé straně ztečoval střelu Wermkeho Kadula mimo.

Dvacet minut před koncem zahrozili domácí. Střídající Ondráček si naběhl za obranu, vypálil a Křížek vyrazil na rohový kop. Za nedlouho měli Ostravští další šanci. Hlavsa dostal míč na hranici vápna, ale vyslal technickou střelu nad. V závěru utkání mohl rozhodnout utkání kapitán Benát. Nadvakrát však nedokázal prostřelil Kostolanského. Ještě větší šanci měl Wermke, jenže ani ten nepřidal druhou branku svého týmu. A to bylo pro Jihočechy osudné. V poslední minutě srovnal vítkovický Ondráček a body se tak dělily – 1:1.

Martin Pulpit (trenér Vítkovic): "Odehráli jsme výborný druhý poločas, ve kterém jsme zachránili bod v úplném závěru utkání. Měli jsme více šancí na vstřelení branky, ale můžeme být rádi za remízu 1:1. Mužstvo zaslouží pochvalu. Po sérii tolika porážek se za stavu 0:1 vypnout k takovému výkonu, to se musí před mužstvem smeknout. "

David Horejš (trenér Dynama): "Pro nás je výsledek zklamáním. Myslím si, že v první půli jsme byli jednoznačně lepší, měli jsme hodně šancí a rozdíl mezi týmy byl velký. Ve druhé půli Vítkovice nakopávaly balóny, které jsme dobře bránili. Sami jsme měli dvě vyložené šance, kdy jsme měli dát na 2:0, nedali jsme, a jak už to ve fotbale někdy bývá, přišel dlouhý aut, propadlo to a domácí vyrovnali. Jsme zklamaní, protože dnes jsme tu ztratili dva body. Měli jsme rozhodnout, dát na 2:0 a bylo po zápase. Hráli jsme bez tří hráčů základní sestavy, jeden vykartován, dva zranění. Sice chyběli, ale kluci, kteří je nahradili, předvedli dobrý výkon. Za to, že jsme nevyhráli, si můžeme sami. Na druhou stranu Vítkovice předvedly sympatický výkon, tlačily se dopředu, ale vyrovnaly se štěstím. Mohli jsme přezimovat druzí, ale je tam ještě 14 zápasů na jaře a jedeme dál."