Jihočeské derby na Soukeníku potvrdilo, že Dynamo je nejlepším celkem na jihu. Svěřenci trenéra Davida Horejše zvládli těžké utkání a odvezli si ze Sezimova Ústí tři body. Jedinou a vítěznou branku trefil hlavičkou Ivo Táborský.

Do jihočeského derby vyslali oba trenéři předpokládané sestavy, oproti minulému utkání neudělali ani jednu změnu. Úvod zápasu byl zcela vyrovnaný, Čavošova nabídka před branku zůstala nevyslyšena. Na druhé straně hlavičkoval z velmi ostrého úhlu Nešický vedle. První vážnější příležitost utkání přišla po čtvrt hodině hry. Zhruba z pětadvaceti metrů natáhl Adam Džafič a budějovický brankář vytáhl perfektní zákrok. Z dorážky nastřelil Fulnek bránícího Klesu a míč putoval na roh.

Jihočeši zahrozili ve 25. minutě. Na Wermkeho centr si naskočil Richard Kalod a v dobré pozici hlavičkoval mimo. Z dálky se zkusil prosadit Roman Wermke, plachtivá střela levačkou prosvištěla těsně nad břevnem. Druhá polovina prvních čtyřiceti pěti minut patřila černobílým. Ve velké šance Táborský nejprve nastřelil obránce, při druhém pokusu minul soupeřovu branku. Svou převahu zúročilo Dynamo i střelecky. Na centr aktivního Wermkeho si naskočil Ivo Táborský a brankář Toma byl bez šance – 0:1.

I úvod druhého poločasu byl opatrný, slušně zaplněný Soukeník na první šanci druhé půle dlouho čekal. Častěji mělo míč na kopačkách Táborsko, z dálky to zkusil nebezpečnou střelou Fulnek. Druhou branku přidali černobílí po hodině hry, avšak sudí Královec ji neuznal. Richard Kalod se podle čárového sudího ocitl v momentu přihrávky v ofsajdu.

Štěstí stálo při Dynamu v 68. minutě. Po standardní situaci z levé strany zůstal míč ve vápně, dostal se k němu Adnan Džafič a napálil míč do břevna. Deset minut před koncem zápasu se do nadějného brejku hnal kapitán hostů Petr Benát. Udělal kličku brankáři, ale zakončil z úhlu pouze do boční sítě. Poslední minuty si Dynamo pohlídalo a dokázalo tak v derby vyhrát o jednu branku.

Petr Frňka (trenér Táborska): "Dle mého názoru jsme nebyli horším týmem, měli jsme několik šancí, ale nedokázali je proměnit. Ve druhém poločasu jsme nedokázali míč do branky dotlačit, soupeř dobře bránil."

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme strašně rádi, že jsme dokázali derby zvládnout a vyhrát. Ačkoliv jsme v tabulce vysoko před Táborskem, bylo to těžké utkání. Hrálo se převážně vyrovnané utkání, přičemž v prvním poločase jsme měli mírně navrch. Vstřelili jsme krásnou branku, která nám nakonec zajistili všechny tři body. Ve druhém poločase se Táborsko snažilo tlačit, ale my jsme plnili pokyny do puntíku a zaslouženě vyhráli."