České Budějovice v posledním zápase základní části FORTUNA:LIGY na svém stadionu hostily 1. FC Slovácko. Hosté šli zásluhou Kima v prvním poločase do vedení, těsně před ochodem do šaten se ale ještě trefil Jan Suchan a bylo srovnáno. Na 2:1 pro domácí pak ve druhém poločase dával svou první soutěžní brankou Jakob Tranziska, v závěru se však trefil exdynamák Ondřej Mihálik a utkání tak skončilo nerozhodně 2:2. Jihočeši tak po základní části skončili na 16. místě.

První branku nedělního utkání hraného na Střeleckém ostrově vstřelili hosté. Chvíli před tím měl sice velkou šanci Ondrášek, ta ale zůstala nevyužita, a tak šlo díky trefě Kima Sunga Pina z 22. minuty do vedení Slovácko. To během prvního poločasu ještě nastřelilo dvakrát tyč. Těsně před odchodem do šaten si slovo vzal Jan Suchan, který potvrdil střeleckou formu a ze standardní situace srovnal na 1:1.

Do druhého poločasu naskočil Jakob Tranziska, jenž svou první soutěžní brankou poslal Dynamo v 55. minutě do vedení! Jihočeši v následujících minutách měli více ze hry, třetí branku z některých nadějných příležitostí už ale vytěžit nedokázali. V 83. minutě se k balonu ve středu hřiště dostal Ondřej Mihálik, který ze střední vzdálenosti zkusil štěstí a vyšlo mu to, srovnal na 2:2. Jelikož se České Budějovice nedokázaly potřetí prosadit ani ze závaru ve vápně z 93. minuty, stejným výsledkem utkání na jihu Čech také skončilo.

Fotogalerie

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Dostali jsme úvodní branku po tom dvaadvaceti minutách, kdy jsme Slovácko do ničeho nepustili. Klobouk dolů před tím, jak to ale kluci dokázali otočit. V závěru jsme ovšem hloupě inkasovali a ztratili jsme vítězné utkání. Výchozí pozice teď bude těžká, rozhodne ale nadstavba."