Českobudějovické Dynamo v klidu zvládlo druhé kolo MOL Cupu, když v malém jihočeském derby vyhrálo na hřišti divizního Českého Krumlova 4:0. O hladkou výhru favorita se postaral dvěma zásahy Jurdík, jednou se trefili Funda a Buchvaldek.

Kouč Cipro šetřil některé zkušené hráče, šanci dostala mladší jedenáctka. Ta se rozjížděla pomaleji a ospalý úvod nenabídl příliš atraktivní podívanou. Překvapivě to byli domácí, kteří se dostali do první velké šance. Ve 23. minutě si za obranu zaběhl Pavel Svoboda, který byl u míče o chvilku dřív než brankář Hajdušek a hlavou poslal balon na břevno. O pět minut později udeřilo na druhé straně. Dvořákův centr našel hlavu Milana Jurdíka, jenž o tyč otevřel skóre.

Za další dvě minuty už to bylo o dva branky. To se do odraženého míče po střele Wermkeho opřel Jiří Funda a a krásnou střelou zvýšil náskok favorita. Do poločasu se Ciprova družina radovala ještě jednou a znovu to byla pěkná branka. Po hezké kombinaci se do sólového úniku dostal Jurdík, který ještě vylepšil pozici pro Lukáše Buchvaldka, který pohodlně poprvé v černobílém dresu skóroval.

Druhý poločas už moc tempa neměl. O postupujícím bylo rozhodnuto a Dynamo kráčelo do třetího kola poháru. Hosté přidali ještě čtvrtý gól a podruhé to byl Milan Jurdík, jenž se pěkně opřel do rány z první. Záhy mohl po signálu podruhé skórovat i Buchvaldek, ale gólman Beránek se vyznamenal. V závěru ještě mohl Jurdík zkompletovat hattrick, nicméně po Dvořákově centru ve velké šanci selhal. Dynamo si tak postup už pohlídalo a vyhrálo v Českém Krumlově 4:0.

František Cipro (trenér Dynama): "Prvních pětadvacet minut jsme hráli špatně a trvalo nám, než jsme si zvykli na ten trochu pomalejší terén a na soupeře, který nastoupil zcela bez zábran. Krumlov si dokonce vytvořil dvě šance, a to jsem byl už hodně nespokojený. Jak už to bývá, rozhodl první gól. Rychle jsme přidali druhý a pak se na naší hru už chvílemi dalo koukat."

Jiří Svoboda (trenér Č. Krumlova): "Od začátku jsme nehráli špatně, půl hodiny to byl vyrovnaný zápas. Soupeř si zprvu moc šancí nevypracoval, pak to ale zlomily dva inkasované góly a třetí branka do šatny utkání rozhodla. Druhý poločas byl bojovný, jenže našim hráčům docházely síly. Je znát kvalita a trénovanost ligistů, každopádně kluci se o to poprali a zabojovali. Někteří v životě nehráli před tolika diváky. Byl to pro ně i pro celý Krumlov zážitek, takový tým tady přece jen nehraje každý rok. Jenom škoda, že jsme nedali aspoň jeden gól, Svoboda k němu měl blízko. Pak by se utkání možná vyvinulo trochu jinak. Hosté vyhráli zaslouženě a přeji jim, aby postoupili do dalšího kola."