Fotbalisté Dynama České Budějovice se po vysoké porážce 5:0 na hřišti Baumitu Jablonec rozloučili s letošním ročníkem Poháru České pošty. Trenér František Cipro nechal před důležitým ligovým zápasem odpočívat hned několik hráčů základní sestavy a Jablonec v pohárové odvetě jasně dominoval a po zásluze postoupil.

Trenér František Cipro nechal odpočívat celou řadu hráčů základní sestavy a na hřiště se dostali od úvodních minut například Novák, Riegel, Petráň nebo rekonvalescenti Brazinský s Hudsonem. V bráně chytal opět chorvatský gólman Matej Delač. To naopak domácí fotbalisté nastoupili v nejsilnější možné sestavě a hned od úvodních minut šli jasně za postupem do semifinále.

První dobrou příležitost v zápase měl v 9. minutě domácí Loučka, který ale střelou po přímém kopu nechal vyniknout brankáře Delače. osm minut později se ale domácí poprvé radovali, když se střelou z hranice vápna prosadil jablonecký kapitán Petr Pavlík. V dalším průběhu utkání musel své kvality dokazovat především brankář Delač, který zneškodnil nebezpečný centr Pitáka i nepříjemnou střelu Filipa Nováka. Po půl hodině hry to bylo již 2:0 pro Jablonec, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Pavel Eliáš.

První zajímavou šanci Dynama měl ve 36. minutě po přihrávce Hudsona v útoku hrající František Němec, s jeho střelou si ale nadvakrát poradil gólman Špit. Pět minut před koncem poločasu se domácím naskytla výborná příležitost k navýšení skóre. Po faulu Lengyela na Filipa Nováka nařídil sudí Drábek pokutový kop, který s přehledem proměnil kanonýr Jabloneckých David Lafata.

I druhý poločas se hrál v režii domácího celku. Ten se sice již nikam moc nehnal, přesto dokázal své vedení v zápase ještě navýšit. V probíhající 58. minutě z velké dálky tvrdě vystřelil Lafata, gólman Delač míč pouze vyrazil k nohám Karla Pitáka, který ve velké pohodě zvýšil již na 4:0. Jihočeši se připomněli v 70. minutě, kdy po kombinaci Němce s Javorkem pálil dobře Rýdel, na Špita si ale nepřišel.

Následně domácí fotbalisté zvýšili na rozdíl pěti gólů, když se v 76. minutě po přihrávce Kovaříka přesným zakončením prosadil Lukáš Třešňák. V poslední čtvrthodině si pak domácí fotbalisté Jablonce již vítězství 5:0 bez větších problémů pohlídali a po přesvědčivé výhře postoupili do semifinále Poháru České pošty, kde na ně bude čekat pražská Sparta.

František Cipro (trenér Dynama): "Ani nemám ani co hodnotit. Nechci se vymlouvat na to, v jaké sestavě jsme hráli. Ale pro nás je na rozdíl od Jablonce asi přednější liga. Z tohoto důvodu dostali přednost hráči, kteří normálně nehrají, ale to nás neomlouvá. I tito hráči mají splňovat určité ligové parametry a někteří, je dle mého názoru nesplnili."

František Komňacký (trenér Jablonce): "Pro nás je teď pohár vlastně jedinou cestou, jak sezonu zachránit. Pojali jsme to s maximální vážností, dokonce jsme byli v Břízkách na soustředění, což normálně neděláme. Viděl jsem na hráčích, že chtějí, což zejména v začátku přinášelo i chyby. Jak jsme se ale dostali do vedení, tak už to tolik složité nebylo. Bylo tam pár pěkných a šikovných věcí, ale i dost nepřesností, které by zkušenější mužstvo dokázalo více potrestat. Zásadní cíl postoupit jsme ale splnili. V poháru se teď budeme soustředit na Spartu."