Fotbalisté českobudějovického Dynama neudrželi v Pardubicích nadějné vedení, když v 85. minutě jim sebral tři body brankou Jeřábek. Jihočeši vedli od 27. minuty zásluhou Haška, ale vedení nakonec neudrželi, remizovali 1:1 a znovu ztratili. Foto: Zdeněk Vacek (www.fkpardubice.cz)

Sestava Dynama zůstala totožná s tou, co vyběhla do pohárového klání s Příbramí. Pouze na hrotu nahradil Kaloda mladý Linhart. Jihočeši začali v městě perníku aktivněji a mohli jít také po čtvrthodině do vedení, ale Benát po čtvrthodině napálil odražený míč nad branku. Černobílí se dočkali ve 27. minutě. Klesa nacentroval do vápna, jeden z domácích obránců míč odvrátil pouze k volnému Pavlu Haškovi, jenž parádní střelou zaznamenal svůj první gól za Dynamo a otevřel skóre.

Za nedlouho mohl přidat druhý gól Linhart, ale po centru aktivního Haška zamířil hlavou v dobré pozici mimo tři tyče. V závěru poločasu zahrozili i domácí, ale Jeřábkův ostrý pokus vyrazil pozorný Křížek na roh. Svěřenci Pavla Hoftycha tak vedli po první půli 1:0.

Po změně stran se hra ustálila a hrálo se hlavně ve středu hřiště. O střelu z pětadvaceti metrů se pokusil Lukáš Jarolím, ale domácí brankář Shejbal byl připraven. Hodně rychle musel ke své pravé tyči i českobudějovický brankář Křížek, který se vytáhl proti střele Kudrny, která se nepříjemně snášela do branky. Dynamo zahrozilo opět Pavlem Haškem, který po rychlé akci a otočce ve vápně vypálil nepřesně.

Černobílí si v poklidu hlídali vedení, navíc zahrozili opět zásluhou Jarolíma, jenž ovšem přestřelil. Se závěrem duelu Pardubice stupňovaly svůj tlak. S Jeřábkovou střelou si Křížek ještě poradil, ale následný roh už znamenal pro Jihočechy pohromu. Po rohu střelou z pravé strany prostřelil vše, co mu stálo před sebou, Jan Jeřábek. Dynamo už se v závěru ani nedostalo do tlaku a naopak mělo co dělat, aby udrželo alespoň remízu. Výsledkem 1:1 utkání skončilo a Jihočeši si odvezli domů bod za remízu.

Wermke Roman (90.)

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Chtěli jsme si odvézt tři body, a to i přesto, že domácí jsou doma velice silné mužstvo a že zde dokázali porazit třeba Zlín i Karvinou. Věděli jsme ale, že zkušenost starších hráčů je na naší straně. Začali jsme první poločas dobře, dali jsme důležitou první branku a neustále jsme byli ve hře a zápas jsme měli pod kontrolou. Ve druhém poločase jsme tak do třicáté minuty domácí k ničemu nepustili a sami jsme tam měli několik šancí, které jsme mohli dotáhnout do gólu. Pak jsme ale Pardubice nechali hrát, pouštěli jsme je do krátkých kombinacích, ve kterých jsou hodně silní. Dvakrát nás podržel brankář, ale poté v závěru jsme inkasovali gól na 1:1."

Jiří Krejčí (trenér Pardubic): "První poločas jsme neodehráli dobře. Hráli jsme ustrašeně, chyběl nám pohyb, důraz a soupeř byl na míči silnější. Budějovice neměly žádné velké šance, ale přesto se po nepovedeném odkopu Vencla dostali po pěkné střele Haškem do vedení. Ve druhém poločase jsme do toho vstoupili úplně jinak. Snažili jsme se hrát aktivněji a asi po dvaceti minutách se začal z naší strany lámat chleba, kdy jsme začínali mít více ze hry. Honza Jeřábek si stejně jako ostatní záložníci nechal poradit a zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti a vyšlo mu to. Můj pohled na utkání je takový, že remíza je spravedlivá."