Fotbalisté Dynama České Budějovice neprohráli ani ve třetím jarním utkání. Z hřiště favorizovaného Jablonce si vezou cenný bod za remízu 1:1. Do vedení šli ve 28. minutě domácí, když tečovanou střelou překonal Daňka kanonýr David Lafata. Jihočeši však ještě do poločasu vyrovnali, když přesnou hlavičkou poprvé za Dynamo skóroval Jakub Řezníček. Foto: www.fotozbranek.cz

Trenér František Cipro musel vyřešit dvě ztráty z minulého kola a to absence Klesy s Ondráškem. Na jejich místa se postavil navrátivší Javorek a mladý František Němec, který se postavil na pravý kraj zálohy.

Jablonec v utkání chtěl potvrdit roli favorita a od začátku zatlačil svého soka na vlastní polovinu. Ale první dvacetiminutovka nebyla pro obrannou čtveřici ani Michala Daňka v brance vůbec nebezpečná, jelikož akce domácích ukončovaly četné nepřesnosti. Jihočeši se osmělovali pozvolna. Otepkův pokus z dálky ještě mezi tři tyče nezamířil, ale po Sandrově střele z úhlu už musel Špit zasahovat.

První vážnější šanci si Baumit vytvořil v 25. minutě. Filip Novák nacentroval z levé strany a hlavička Marka Jarolíma skončila těsně vedle levé tyče Daňkovy branky. O tři minuty později se už fanoušci v Chance aréně mohli radovat. Po dlouhém obléhání šestnáctky Dynama si balon vzal David Lafata, míč mu po jeho zablokovaném pokusu vrátil Piták a druhá střela jabloneckého kanonýra už skončila po Řepkově teči za zády Daňka - 1:0

Navýšit vedení svého celku mohl Filip Novák, ale po ukázkovém centru od Marka Jarolíma ho z bezprostřední blízkosti vychytal českobudějovický gólman. Dynamo se po inkasovaném gólu začalo tlačit více do ofenzivy, což brzy přineslo ovoce. Sandro kolmicí vyslal do vápna Otepku, který přesným centrem našel hlavu Jakuba Řezníčka, jenž umístěnou hlavičkou zaznamenal první trefu v dresu Dynama - 1:1. Zajímavý první poločas skončil

Úvod druhé půle znovu ovládli domácí, ale jejich aktivita přinesla pouze střely vedle branky. Stejně dopadl i rychlý brejk po hodině hry, který zakončoval slabou ránou mimo tři tyče Lafata. Hrozilo i Dynamo. Po zmatcích v obraně Jablonce centroval před branku Krajčík a míč odvracel na roh za překonaným Špitem jeden z obránců.

V 70. minutě se po Lengyelově dlouhém nákopu a přiťuknutí Řezníčka tlačil do šance dobře hrající Němec, ale svou tvrdou střelu opřel pouze do bloků jednoho z obránců. Důraz naopak postrádal pokus střídajícího Hudsona, který zakončil rychlý protiútok slabou střelou do Špita. Fanouškům Dynama hodně zatrnulo na startu poslední desetiminutovky, kdy na centr Eliáše naskakovali Lafata s Jarolímem, ale ani jeden nezakončil.

Jablonec si v závěru utkání nevypracoval žádný přehnaný tlak a Jihočeši se v klidu ubránili. Dynamo si tak z Jablonce odvezlo cenný bod za remízu 1:1.

Sandro     1         1 2
Řezníček Jakub (90.) 1   1       4 1 1 74.
Hudson (75.)     1
Riegel Jan (88.)
Novák Pavel (90.)

František Cipro (trenér Dynama): "Bod ze hřiště Jablonce je pro nás určitě cenný, protože z Jablonce si moc týmy body nevozí. Myslím si, že to nebyl špatný zápas. My jsme neměli rozhodně tolik držení míče jako Jablonec, ale na druhou stranu jsme při troše štěstí mohli tady i vyhrát, protože především ve druhém poločase to Jablonec hodně otevřel a my jsme chodili do přečíslení nebo brejkových situací. Neřešili jsme je ale dobře, přesto ano, bod za remízu 1:1 bereme a jsme spokojeni."

František Komňacký (trenér Jablonce): "Dnes nejsem spokojený s výsledkem a především také s předvedenou hrou. Pro nás ta remíza nemá prakticky žádný význam, protože my jsme chtěli vyhrát a právě pouze výhra by pro nás měla význam. Nepodali jsme dost dobrý výkon na to, abychom vyhráli. Naše hra byla nepřesná, pomalá a bez nápadu. Přestože jsme měli ve druhém poločase více míč pod kontrolou, nedokázali jsme si vypracovat prakticky žádnou šanci. Když jsme vystřelili, tak šel míč dvacet metrů vedle a když bych se měl přiznat, tak jsem ten náš dnešní výkon moc dobře nepochopil. "