Jihočeši mají za sebou povedený vstup do nového ligového ročníku. Na Střeleckém ostrově v propršeném duelu porazili Sigmu Olomouc 1:0. Po bezbrankovém prvním poločase proměnil se skóre pohnulo až v 63. minutě. To byl ve vápně faulován Filip Rýdel, olomoucký Škerle byl vyloučen a Rudolf Otepka bezpečně zajistil Dynamu výhru.

Nejen jižní Čechy zkropila po horkém dni silná bouře, která ovlivnila i většinu zápasu. Vytrvalý déšť a blesky ovlivnili nejen hru, ale i návštěvu, která by za lepšího počasí byla jistě vyšší. O první nebezpečí se postarala Sigma. Po pěti minutách hry se před Hořavou otevřel volný střed hřiště, ale jeho přízemní pokus zamířil mimo branku.

Možnost měl z domácích Markovič, ale po nedůrazné malé domů a vzájemném střetnu s brankářem Zlámalem, míč odletěl do zámezí. Důrazný kontakt Zlámala s Markovičem však byl konečnou pro olomouckého brankáře, který musel střídat. Při střelecké chuti byl Hořava, který pálil nad branku.

První střelu na branku vyslal po dvaceti minutách Otepka, ale jeho dalekonosný pokus vyrazil střídající gólman Šustr na roh. Po něm hlavičkoval Rýdel, ale jeho hlavička postrádala razanci. Velká šance se narodila před Šustrem na konci poločasu. Novák ideálně nacentroval na Markoviče, jehož hlavičce chyběly decimetry. Po první půli byl tedy stav bezbrankový.

Neuvěřitelné sólo předvedl na startu druhé půle Filip Rýdel. Na půlce vystihl rozehrávku soupeře, v následném protiútoku si obhodil soupeře, z pětadvaceti metrů vystřelil a jeho dělovku zastavilo až břevno. Krátce na to nepříjemně pálil Navrátil, jeho jedovku Daněk vyrazil. Po hodině hry hlavičkoval znovu Rýdel po rohu nad branku.

63. minuta přinesla na propršený Střelecký ostrov čerstvou dávku energie. Po pěkné narážečce se do vápna probil Filip Rýdel a po zákroku na jeho osobu se pískala penalta. Rozhodčí Drábek ale chybně potrestal červenou kartou hostujícího kapitána Škerleho, faulu se totiž dopustil Golban. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Rudolf Otepka a Jihočeši vedli 1:0. Ihned odpovědět zkoušel střídající Michal Hubník, ale jeho pěknou střelu Daněk vytáhl.

Českobudějovický brankář vytáhl zákrok večera v 71. minutě, kdy si na Janotkův centr naskočil Hořava, ale jeho hlavičku z malého vápna Daněk fantasticky vyrazil. Hanáci i přes optický tlak se již do žádné velké šance nepropracovali a ze Střeleckého ostrova tak odjeli bez bodu. V závěru měl ještě šanci Klesa, ale nedal. Dynamo tedy vstoupilo do ligy pravou nohou a do tabulky si připsalo tři body.

Rýdel Filip       2       1 3
Otepka Rudolf (86.) 1   2     1 1 2 4 66.
Sandro (77.)           1 2   2 25.
Marković Miroslav (70.)     1 1     1   1
Řezníček Jakub (70.)               1   75.
Hudson (77.)             1 1
Riegel Jan (86.)

František Cipro (trenér Dynama): "Před zápasem mě trochu zaskočilo počasí. Měl jsem obavy z toho, že ten terén bude díky typologii hráčů vyhovovat více Olomouci, naštěstí se to ale nepotvrdilo. V prvním poločase jsme Olomouc k ničemu nepustili a naopak sami jsme měli jednu obrovskou šanci Markovićem. Ve druhém poločase začala Olomouc více kombinovat, občas jsme tam nestíhali, ale na vyložené šance to bylo tak 1:1. Vyhráli jsme a jsem spokojený. Myslím, že jsme odevzdali velice dobrý výkon s velmi dobrým soupeřem."

Roman Pivarník (trenér Olomouce): "Samozřejmě nemůžeme být spokojení s hrou a ani s výsledkem v prvním poločase, protože nám scházel pohyb a hráli jsme hodně staticky. I přestože terén nebyl ideální, málo jsme kombinovali a celý první poločas jsme prošustrovali. Ve druhém poločase jsme začali slušně, ale náš výkon začal gradovat až po vyloučení hráče a penaltě. Budějovice jsme zatlačili, vytvořili jsme si šance, ale bohužel jsme žádnou z nich nevyužili. "