Jihočeši jsou zpátky v boji o záchranu, když na Střeleckém ostrově porazili Jablonec 2:1. Do vedení šli v první půli hosté, ale na branku Pázlera odpověděl ještě do přestávky Táborský. Po změně stran přidal rozdílovou branku Petr Benát a Dynamo se vrátilo do hry o záchranu.

V brance Jihočechů se poprvé v sezoně představil Zdeněk Křížek, v jablonecké sestavě chyběl tvůrce hry Karel Piták. Do první zajímavější šance se dostali hosté, když si Vaněk narazil s Kopicem a pěknou střelou pořádně prověřil Křížka. Poté to z dálky zkoušeli Kopic a znovu Vaněk, ale velké nebezpečí to pro domácí branku nebylo. Domácí odpověděli rychlou akcí, kterou založil dlouhým odkopem gólman Křížek, pokračoval v ní Hora centrem do vápna, kde se k míči dostal Táborský, ale jeho pokus z otočky skončil nad břevnem.

Nebezpečnějším celkem byl Jablonec, po jednom z rohových kopů hlavičkoval Beneš a českobudějovický brankář musel míč vyrážet na roh. Severočeši se úvodní branky dočkali po půlhodině hry, kdy z nepřesné přihrávky Rýdela resultoval rychlý brejk, ten táhl Vaněk, předložil míč Janu Pázlerovi, jenž prostřelil Křížka.

Odpověď Dynama byla blesková. Ve 32. minutě získal míč Mkoyan, prostrčil ho na Iva Táborského, který míč špičkou nasměroval vedle brankáře Špita a vyrovnal. Vstřelený gól domácí nabudil, ale z převahy do konce poločasu druhý gól vytěžit nedokázali.

Po změně stran se Jihočeši dočkali vedoucí branky. Hora se uvolnil na pravé straně, na hranici vápna krásně uvolnil Petra Benáta, který prostřelil Špita. Hosté reagovali na nepříznivý stav zvýšenou aktivitou a také dvěma střídáními, když nevýrazného Kopice nahradil navrátilec Čížek a ofenzivu přišel posílit Michal Hubník.

Jablonečtí měli územní převahu, ale obětaví Jihočeši se bez větších problémů bránili. Zůstalo tomu tak až do závěrečného hvizdu a Dynamo si tak připsalo první jarní výhru, která jej vrací zpátky do boje o záchranu.

Řezníček Jakub (85.)                 4
Javorek Petr (74.)               1   86.
Klesa Michal (85.)               1
Linhart Zdeněk (90.)

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Utkání se mi po strašně dlouhé době hodnotí dobře, protože jsme ve velice důležitém utkání s kvalitním soupeřem získali tři body, které nás vrátily zpět do boje o záchranu. Důležitost zápasu nám svazovala nohy a z naší strany to bylo hodně nervózní. Věděli jsme, že vzhledem k naší aktuální nepohodě to nebude moc o fotbalovosti a že to musíme urvat vůlí a nasazením. Doufám, že nám tohle pomůže i do dalších zápasů, protože všechny další utkání pro nás budou stejně klíčová jako to dnešní."

Václav Kotal (trenér Jablonce) "Utkání se mi nehodnotí lehce. Podobně jako na Dukle jsme sedmdesát pět minut hráli my, patnáct minut Budějovice, přesto jim to stačilo na výhru. Soupeř byl efektivnější."