Českobudějovickému Dynamu se vůbec nepovedl vstup do poslední třetiny sezony, kdy na pražské Julisce podlehlo Dukle 0:4. Domácí rozdělili své zásahy rovnoměrně do obou poločasů a Jihočeši mají před důležitým utkáním s Příbramí o čem přemýšlet.

V základní sestavě Jihočechů se objevil Brazilec Sandro, pouze na lavičce zůstal Ivo Táborský. Dynamo bylo v úvodu aktivnější, ale bez jakéhokoliv střeleckého vyústění. To Dukla byla daleko efektivnější a hned z první vážnější akce skórovala. Pospěch dostal na hranici vápna až příliš mnoho volného prostoru ke zpracování míče, přistrčil ho proti noze Tomáši Borkovi, jenž povedenou ranou z pětadvaceti metrů otevřel skóre.

Českobudějovičtí mohli odpovědět Řezníčkem, který doběhl dlouhý balon, ale jeho zakončení scházela razance i přesnost. Pražané po vedoucí brance přebrali iniciativu a drželi soupeře na jeho polovině. Výsledkem tohoto územního tlaku byla standartní situace ve 43. minutě, kterou domácí rychle rozehráli, centr si ve vápně zpracoval Zbyněk Pospěch a přesnou střelou s pomocí tyče stanovil poločasové vedení Dukly na dvoubrankové.

Po změně stran Jihočeši znovu přidali na aktivitě, ale vyložené šance nepřicházely. Pražané si v pohodě hlídali zadní vrátka a hrozili jen ojediněle. Blízko branky se po hodině hry objevil Hašek, ale tísněn Novákem branku netrefil. Záhy vybojoval míč u branky soupeře Mkoyan, ale Řezníček vytěžil z jeho bojovnosti pouze slabou střelu doprostřed branky. Pár minut na to však arménský stoper ztratil míč, přečíslení dva na jednoho řešil Borek přihrávkou na Zbyňka Pospěcha, jenž však rozvlnil pouze boční síť.

Dukla zpečetila své vítězství během dvou minut. Nejprve v 73. vracel míč do ohně Vrzal, gólman Daněk jeho pokus neudržel a Tomislav Božič ho pohodlně dorazil do sítě. O pár desítek vteřin později vypálil z hranice šestnáctky lehkou střelu Tomáš Borek a balon propadl Daňkovi k překvapení všech přítomných až do sítě.

Zbytek duelu už se pouze dohrával a Dynamo tedy podlehlo Dukle 0:4. Za týden ho čeká důležité domácí utkání s Příbramí.

Klesa Michal (73.)
Ježdík Václav (79.)               1   84.

Pavel Švantner (trenér Dynama): "Myslím si, že výsledek mluví za vše. Dukle jsme nabídli výhru našimi naivními chybami. Začátek utkání byl vyrovnaný, snažili jsme se eliminovat kombinační hru Dukly. Přišla první laciná branka a pak druhá laciná branka. Z naší strany to byla křeč. Podali jsme mizerný výkon a předvedli takový naivní fotbal, se kterým asi bude velký problém uspět v dalších utkáních. Bohužel se opakuje, že jsme krutě potrestáni po našich chybách. Teď to přišlo do fáze, že s Příbramí hrajeme klíčové utkání jara. Nezůstává nám nic jiného než bodovat naplno. Kdyby se to nepovedlo ani proti Příbrami, tak by ta situace už byla svízelná."

Luboš Kozel (trenér Dukly): "Minule jsme tu čtyřku dostali v Plzni a všechno bylo opačně, než jsme si přáli. Dneska nám to fotbal vrátil se vším všudy. Utkání mělo zhruba takový průběh, jaký jsme si přáli. Povedlo se nám brzy vstřelit branku, která nás uklidnila. Hru jsme měli pod kontrolou, i když jsme soupeře nijak výrazně nepřehrávali, ale zase jsme je pustili jen do jedné šance. Druhý gól do šatny byl důležitý. Vítězství 4:0 bylo naprosto zasloužené, protože druhý poločas jsme stoprocentní šance měli hlavně my a přidali další dvě branky."