Dynamu se nepovedlo obrat o body lídra z Jablonce. Jihočeši šli v Chance aréně do vedení po jedenácti minutách, kdy hlavou skóroval Řezníček. Baumitu se povedlo odpovědět ve 24. minutě, kdy se prosadil Lafata. Jablonec zatlačil Jihočechy, ale hosté odolávali. Domácí spasil až David Lafata z přísné penalty v 87. minutě, čímž rozhodl o výhře Jablonce 2:1.

Po desetiminutovém oťukávání šli do vedení překvapivě Jihočeši. Od postranní čáry nacentroval do vápna Riegel přesně na hlavu Jakuba Řezníčka, který otevřel skóre. Domácí mohli záhy vyrovnat, ale Piták po sklepnutí Lafaty zblízka napálil míč pouze do vybíhajícího Daňka. Střelec Řezníček byl při chuti, jeho pohotová rána znovu po centru Riegela šla těsně mimo.

Na jablonecké Střelnici se hrál zajímavý duel. Ve 22. minutě hlavičkoval zblízka Lafata, Daněk míč vyškrábl na břevno, od kterého se míč odrazil mimo hřiště. Balon se podařilo Filipu Novákovi vrátit do hřiště a o Řepku ho dostat do sítě, ale branka však nemohla platit, jelikož míč byl již za brankovou čárou a následoval roh. Zanedlouho se už ale domácí dočkali. Volný míč nepochopitelně vracel hlavou na obránce Otepka, Řepka na něj nedosáhl a David Lafata se řítil sám na Daňka. Jablonecký kanonýr si v podobných situacích ví rady a mezi nohama brankáře Dynama vyrovnal.

Poté se hra trošku uklidnila a do kabin oba celky odcházely za nerozhodného stavu. Do druhé půle vstoupil lídr soutěže aktivněji. Rána Čížka skončila po zásahu Daňka mimo. Jihočeši se prezentovali poměrně aktivním stylem, ale k vážnějšímu ohrožení Špita se nedostávali. To Jablonečtí byli nebezpeční až až. Jeden z rychlých brejků vedl Kopic, centroval na volného Pitáka, který v záklonu hlavičkoval nepřesně.

Čížek s Pitákem byli hodně aktivní, jejich pokusy zkrotil Daněk. Brankář Dynama musel řešit velké zmatky v 76. minutě. Dlouhý aut propadl až na malé vápno, domácí ho propasírovali za českobudějovického gólmana, ale na brankové čáře stál Lengyel, jenž míč odkopl do bezpečí. Dynamo bylo pod velkým tlakem, z něhož vyústila i rozhodující akce nedělního odpoledne.

Markovič ve vápně lehce zatáhl za dres Lafatu a sudí Franěk nařídil přísnou penaltu. Tu kanonýr David Lafata proměnil a rozhodl o výhře Jablonce 2:1. Jihočeši hodně protestovali, Táborský dostal za své připomínky žlutou, Tomáš Řepka dokonce červenou kartu. Dynamo tak v závěru přišlo o cenný bod ze severu Čech před reprezentační přestávkou.

Táborský Ivo       1       3 1 88.
Hudson Fernando (69.)               1   75.
Rýdel Filip (75.)
Novák Pavel (81.)

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Věděl jsem, že soupeř půjde za vítězstvím, ale přál bych si, abychom byli aktivnější. Přesto jsme neměli špatné šance. Mrzí mě, že jsme nedokázali využít příležitosti, které jsme měli po našem gólu. Jablonec měl v závěru velký tlak, přestáli jsme několik šancí, střel, vykopávali jsme míč z prázdné branky. Svou neaktivitou jsme si o branku říkali a přišel trest. Nechci hodnotit, zda penalta byla či ne, nevím přesně co tam bylo. Jablonec byl šťastnější, my jsme si remízu hodně přáli a z pohledu minut jsme k ní byli blízko. Ale takový je fotbal. Štěstí se přiklonilo na stranu Jablonce."

Václav Kotal (trenér Jablonce): "Byl to pro nás další velmi těžký zápas. Z první šance hostů jsme dostali gól, ale naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat. Největší problémy nám dělal Řezníček, nedokázali jsme ho eliminovat, i když jsme se na něj připravovali. Ve druhém poločase jsme dostali soupeře pod velký tlak. Vím, že porážka z penalty je krutá, ale měli jsme velké šance, mnoho střel a nakonec přišlo vítězství z pokutového kopu. Stále jsme ve hře o první místo."