Fotbalisté Dynama České Budějovice zakončili letošní ročník Juniorské ligy výhrou. V zápase 38. kola svěřenci Karla Váchy v utkání s Hradcem Králové střelecky dominovali a vyhráli 3:0, když se střelecky prosadil Michal Škoda, Filip Vaněk a Martin Schertler.

Do zápasu na hřišti Hradce Králové nastoupil mimo jiné útočník Michal Škoda, který dokázal gólově zakončit své hostování na jihu Čech. Právě on totiž ve 28. minutě hry využil zaváhání domácí defenzivy a přízemní střelou z velké dálky otevřel skóre zápasu. O dvě minuty později Jihočeši vedli již 2:0, když se po rychlém protiútoku parádní ranou pod břevno prosadil Filip Vaněk. Jen o malou chvilku později pak mohli hráči Dynama potřetí skórovat, jenže míč za záda brankáře Jehličky neprotlačili. Když se pak ve 43. minutě nedokázal střelecky prosadit ani domácí Heger, odcházelo se do kabin za stavu 0:2.

Po změně stran se začalo opatrněji, první velkou šanci měli ale opět Jihočeši a znovu to byl útočník Michal Škoda, který ale svou druhou velkou šanci po přihrávce z pravé strany v gól nepřetavil - skvěle ho vychytal střídající brankář Ordelt. Jen pár desítek vteřin před závěrečným hvizdem podtrhl vítězství Dynama Martin Schertler, který šikovným lobem překonal vybíhajícího brankáře a zvýšil na konečných 3:0. Budějovičtí fotbalisté se tak s Juniorskou ligou rozloučili výhrou a sezonu tak zakončili na čtrnáctém místě tabulky.