Až do 73. minuty šlo všechno jak na drátku. Posílená juniorka Dynama vedla v Jihlavě 1:0 po brance Hanzlíka z penalty. Jenže pak fauloval ve vápně Podráský, byl po druhé žluté vyloučen a Vysočina díky Demeterovi vyrovnala. Následně v přesilovce skórovala ještě dvakrát a juniorka Dynama prohrála potřetí na jaře.

Jihočeši dorazili na Vysočinu s několika pendly v sestavě. V základní jedenáctce nechyběli Fryšták, Novák, Machovec, Chrien, Funda, Hanzlík nebo Linhart. V domácím dresu po zranění představil Jungr. První poločas toho moc nenabídl. Jihlava měla v úvodu navrch a patřila jí úvodní půlhodina. Během ní se do dvou vyložených příležitostí dostal Jungr, ale ani v jedné neuspěl. Napoprvé trefil tyč hostující brány, o minutu později mu šanci sebral dobrý vyběhnutím gólman Fryšták. Pak se začali osmělovat i černobílí, ale brankář Kotnour mohl zůstat celkem v klidu.

Branky začaly padat až po změně stran. Po hodině hry fauloval ve vápně brankář Kotnour a za nařízeného pokutového kopu poslal Dynamo do vedení Aleš Hanzlík. To však Jihočechům vydrželo jen do 73. minuty, kdy se jim veškerá hra sesypala jako domeček z karet. Podráský fauloval ve vápně, dostal od rozhodčího druhou žlutou kartu a dohrál. Z nařízené penalty se nemýlil Patrik Demeter a bylo vyrovnáno.

O tři minuty později bylo s Jihočechy ještě hůř. K odraženému míči se ve vápně dostal Patrik Demeter a ranou pod břevno otočil vývoj zápasu. Hosté se i v oslabení snažili o vyrovnání, ale tím se otevírala okénka v jejich obraně. Jednoho z nich skoro využil střídající Urbánek, ale trefil jen břevno. Jihlava se pojištění vítězství dočkala v 84. minutě, kdy Tomáš Duda pláchl obraně Jihočechů a podél Fryštáka stanovil konečné skóre na 3:1. Dynamo tak prohrálo i svůj třetí jarní duel v Juniorské lize.