Slovan Liberec udělal další krok za titulem, když vyhrál na Střeleckém ostrově. První poločas ovládli Severočeši, kteří drželi častěji míč na svých kopačkách a vyslali hned 12 střel. Branku vstřelili jedinou, když po faulu ve vápně Řepky na Breznaníka proměnil penaltu Štajner. Po změně si Slovan svůj náskok hlídal a navíc přidal druhou branku, když se z přímého kopu krásně trefil Bosančič. Ten stejný hráč pěkný obloučkem záhy zvýšil na 0:3. V závěru ještě upravil výsledek na konečných 4:0 Hadaščok.

Do utkání s lídrem tabulky vyrukovali Jihočeši s prakticky obdobnou sestavou jako v Příbrami, pouze Brezinský nahradil Lengyela. Vstup do utkání se Dynamu povedl. Svého soupeře nepouštělo k větším šancí a samo se dralo do zakončení. Po čtvrthodině hry posílal Machovec střílený centr do vápna, kde ho před osamoceným Klesou odklízel na roh obránce Kelič.

Obrat přišel ve 21. minutě, kdy Tomáš Řepka ve vápně sestřelil Breznanika a rozhodčí Drábek nařídil penaltu. Tu proměnil Jiří Štajner, i když si Michal Daněk na míč sáhl. Vedoucí branka vlila Liberci do žil čerstvou krev a domácí se museli bránit. Svěřenci Jaroslava Šilhavého často stříleli z dálky. V této disciplíně byli aktivní zejména Breznanik, Bosančič a Štajner. Do konce poločasu se stav nezměnil, Liberec vedl po pětačtyřiceti minutách 1:0.

Ani start do druhé půle nebyl ze strany Jihočechů špatný. Ze série tří rohů nevytěžili domácí nic. A tak přišel trest. V 58. minutě Františka Němce vystřídal Brazilec Hudson a pobyl na trávníku sotva pár vteřin, když Slovan udeřil podruhé. Trestný kop ze 30 metrů náramně zahrál Miloš Bosančič a Michal Daněk po dlouhém letu musel podruhé vytahovat míč ze sítě.

Za nedlouho mohl navýšit vedení svého týmu Šural, ale když se prodral až do šestnáctky, trefil pouze břevno. Hosté nemuseli nad tímto nezdarem smutnit dlouho. Jako starý lišák se v 68. minutě ukázal Miloš Bosančič, když si všiml povylezlého brankáře Daňka a citlivým obloučkem poslal svůj tým do tříbrankového vedení.

Třetí branka utkání definitivně rozhodla, oba celky věděly, na čem jsou. Liberec měl další šance, ale definitivní pojistku přidal až v 84. minutě Vojtěch Hadaščok, když se dostal do samostatného úniku a mezi nohy prostřelil Daňka. V závěru mohl snížit Řezníček, ale z otočky zamířil těsně nad branku.

Liberec tak na Střeleckém ostrově potvrdil svou sílu a zvítězil 4:0. V dalším utkání čeká Dynamo v neděli dopoledne Viktoria Žižkov, které se po prohře s Baníkem vzdálila vidina záchrany.