Slovenský klub nepotvrdil papírové předpoklady a v přípravném utkání hraném v Praze remizoval s Dynamem 0:0. Jihočeši sehráli velmi dobré utkání a proti účastníkovi nejvyšší slovenské fotbalové ligy předvedli týmový výkon, kterým dokázali sehrát se soupeřem vyrovnanou partii.

Jihočeši s favorizovanou Žilinou nastoupili v silné sestavě, nechyběla většina opor. Nehrál pouze Hájovský, na lavičce už se objevil Kalod. Zápas byl od úvodu vyrovnaný. Dynamo hrálo týmově a nezaleklo se favorita. Černobílí si také vytvořili první šanci zápasu, když po čtvrthodině hry si na hranici vápna Ujec narazil se Šimákem, ale český brankář Mandous v barvách slovenského celku si s jeho následným zakončením poradil. Žilina odpověděla o pět minut později, když si dvojitou šanci vypracoval Hlohovský. Nejprve však pálil do břevna, poté jej vychytal skvělý Křížek.

Bojovný fotbal pokračoval dál, slovenský celek byl sice aktivnější, ale Českobudějovičtí dobře bránili, aktivně napadali a vyráželi do brejků. Za hosty to zkoušel Miklík, z Dynama zlobil aktivní Ujec. Právě útočník Jihočechů po vzdušném souboji s Králikem pár minut před přestávkou utrpěl zranění, s nímž nemohl pokračovat dál v zápase. Po poločase tedy platil bezbrankový stav.

Do druhé půle obě mužstva prostřídala své řady a Žilina pokračovala v cestě za úvodní trefou. Tlak šestinásobného slovenského mistra vyvrcholil po hodině hry, kdy se do jasné šance dostal Káčer, ale po Mázaňově pasu vypálil nepřesně. Pak se tempo hry opět trošku uklidnilo a do hry se vloudily nepřesnosti na obou stranách.

Žilinu zlobily zejména rychlé protiútoky Dynama. Po jednom z nich pálil nepřesně Šimák, záhy Pešek táhl přečíslení tři na dva, ani z jednoho mráčku však nezapršelo. A protože ani MŠK se už do žádné větší šance nedostalo, rozešly se oba celky s bezbrankovou remízou. Dynamo podruhé v řadě neinkasovalo a připsalo si cenný výsledek. V sobotu se v rámci přípravy utkají Českobudějovičtí s Pískem.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme spokojeni. Dnes jsme se utkali s velice kvalitním soupeřem a odehráli jsme dobré utkání. V prvním poločase jsme si vytvořili několik příležitostí a odehráli jsme ho perfektně. Po pauze Žilina prokázala kvalitu a převzala iniciativu. Ceníme si ale uhrané nuly, dobře a organizovaně jsme bránili, za což musím kluky pochválit. I přes náročný program na soustředění hráči přistoupili skvěle k zápasu."