Měli za sebou dvacet zápasů bez prohry. Dneska se to zlomilo. Utkání se Spartou bylo zpočátku vyrovnané, potom spíše hodně bojovné a soutěživé. Pěkné góly si na své konto připsali Lukáš Bálek a Petr Pasecký. Na konci se ale i přes všechny snahy už nepodařilo náskok soupeře srovnat. Na domácím hřišti nakonec dorostenci nestačili na obávanou Spartu a prohráli s ní 2:3.

Na podzim si budějovičtí dorostenci ze hřiště Sparty odvezli prohru 0:2, během zimní přípravy skončilo vzájemné přátelské utkání remízou 2:2.

Hra byla od počátku oboustranně aktivní. První zajímavější šance pro domácí Dynamo přišla v 9. minutě, kdy do vápna centroval Krejčí. Obrana hostů obstarala pro domácí roh, vykopnutý míč byl ale příliš vysoký. Převahu ve hře měly Budějovice, které na Spartu vyvíjely tlak. Všechny jejich pokusy o vstřelení branky ale pražská obrana bez problému kryla. V 17. minutě se naopak dostala do vedení Sparta, která dokázala přesně zakončit. O pár minut později se povedlo domácím vybojovat míč a po dobré přihrávce Paseckého, se pokusil srovnat stav utkání Bálek. Míč ale letěl přímo do náruče brankáře. Chvíli nato Lukáš Bálek opravdu vyrovnal na 1:1, kdy po asistenci Máchy poslal míč do sítě skvěle umístěnou hlavičkou. Spartě se ale vyrovnaný stav utkání před koncem prvního poločasu nelíbil. Výrazně zvýšila svůj tlak a Dynamo tlačila. Po opakovaných šancích se jí opravdu podařilo vstřelit gól a udělat si tak gólový náskok na domácí. První poločas skončil za stavu 1:2.

Druhou polovinu utkání se podařilo otevřít přesnou střelou do brány Sparty Petru Paseckému a opět vyrovnat. Tentokrát na 2:2. Pár šancí si během druhé půle vypracoval i Vaněk, který se pokoušel o zvýšení pro Dynamo- někdy jeho míčům chybělo pár centimetrů, jindy je odvrátili od své brány pražští obránci. Budějovice se celkově během druhého poločasu velmi snažily, předváděly divácky hezkou a bojovnou hru, většinou jim ale chybělo zakončení. A když nedalo gól Dynamo, tak se o to postarala Sparta. V 70. minutě proměnil sparťan Březina přímý kop a jeho ostrá střela skončila za zády domácího brankáře. Obstaral tak Spartě vedení 3:2. Od té doby byla Sparta o něco bojovnější, hra se stala trochu nervózní, někdy i zbrklou a ze strany hostů byl cítit velký tlak. Není se čemu divit, oběma celkům šlo o hodně- Sparta si chtěla odvézt tři body jako papírově lepší tým a Dynamo zase prodloužit svou sérii. Ale oběma se jejich sen splnit nemohl. A tak si na Složišti tentokrát vybojovala své tři body pražská Sparta a ukončila Dynamu jeho nádhernou sérii dvaceti zápasů bez prohry. Starší dorostenci po půl roce prohráli se Spartou 2:3.

Na zápas proti Spartě se ale hráči dívali pozitivně. "Prohra bohužel přišla už dnes, ale nemyslím si, že by to bylo tím, že je to Sparta. Protože všechny zápasy v této soutěži jsou těžké a vyrovnané. Takže nesejde na tom, jestli to byla Sparta nebo Příbram nebo kdokoli jiný. Trenéři nás také nabádali abychom hráli s klidem a uvolněně, takže jsme nebyli ani pod žádným větším tlakem. S týmovým výkonem jsem spokojený, byl dobrý jako vždy. Ale občas jsme měli zbytečné chyby a ztráty míčů." Říká Petr Pasecký- střelec druhého dnešního gólu. Petru Paseckému se v poslední době obecně velmi daří. Je součástí základní jedenáctky a dnešní zápas pro něj byl osmým v řadě, ve kterém se mu podařilo skórovat.

Dnešní prohrou se devatenáctka nebude trápit dlouho. Hráči se musí soustředit na zápas s vedoucím týmem tabulky- Příbramí. Ten odehrají v neděli 3.5. na hřišti soupeře.

Skála Petr (trenér Dynama): "S výsledkem spokojený nejsem. Zato jsem spokojený s předvedenou hrou. Z dnešního zápasu jsem totiž měli trochu obavy- 14 dní jsme nehráli a pět kluků bylo hrát s Juniorkou, tam si přivodil zranění Páťa Švantner, proto nám taky dnes chyběl. Já jsem celkově rád, že jsme během naší série nasbírali body a dostali jsme se do klidné části tabulky, takže nemusíme hrát pod žádným tlakem. A oceňuji, že hrají mladší kluci jako je Krejčí, Frnoch nebo Mácha, kteří předtím nedostávali prostor, protože tu byli zkušenější hráči. Za dnešní zápas kluky chválím a určitě se nemáme za co stydět."