Fotbalisté divizních Strakonic udělali další krok k postupu, když v jihočeském derby zvítězili na hřišti Milevska 1:0 brankou Slámy z prvního poločasu. V aktuální tabulce je farma Dynama na druhém místě o dva body za fotbalisty z Horních Měcholup, kteří však mají o zápas méně, stejně jako třetí Benešov, jenž má také jeden duel k dobru a ztrácí na Strakonice tři body.

Zápas přivedl do hlediště fotbalové odborníky a osobnosti z jihočeské metropole, aby zhlédli zápas faremního celku ze Strakonic, který usiluje o vyšší soutěž. Zápas měl bojovný náboj hned od prvních minut. Hosté s hráči ligových parametrů dobře technicky vybaveni a domácí dobře organizovaní a snaživí. Po několika drobných náznacích šancí se v 19. minutě kopal roh. Dlouhý balon po rohu na zadní tyč vrátil Rein před branku Milevska a mezi tyče míč usměrnil hlavou Karel Sláma. Domácí měli několik dobrých příležitostí, které volaly po vyrovnání. V 54. minutě si na trestný kop Káníka naskočil Holub a z hranice malého vápna orazítkoval Horkovo břevno. V 88. min se k trestnému kopu postavil Bozděch a hostující gólman vyrazil míč do strany, odkud dobíhající Skalický neusměrnil hlavou míč do branky. Závěr zápasu měli pod kontrolou milevští hráči, kteří předvedli proti silnému soupeři výborný výkon a Strakoničtí se obávali o výsledek až do konečného hvizdu rozhodčího.

Zdeněk Procházka, trenér Strakonic: "Musím popravdě říci, že jsme utrpěli vítězství. Výkon nebyl z naší strany dobrý. Dá se říci, že od zápasu s Tachovem nehrajeme dobře. Trošičku jsme odstoupili od fotbalu, který jsme předtím předváděli. Nedaří se nám. Jediným pozitivem je zisk tří bodů, jinak nemohu pochválit na hřišti snad nikoho. Výkon nebyl dobrý, všichni to viděli. Na druhou stranu je pro nás vítězství cenné. Máme teď čtrnáct dní pauzu, takže se nějakým způsobem musíme dát dohromady, abychom poslední dvě utkání zvládli. Myslím si, že je to v našich silách."