Trápení strakonické farmy nemá konce. Jihočeši v posledním domácím zápase podzimu nestačili na Králův Dvůr, kterému podlehli 1:2. Strakonice nebodovaly, přestože je do vedení poslal v první půli Němec, ale Středočeši dvěma góly strhli vývoj střetnutí na svou stranu.

Hned úvod utkání připravil po jedné zajímavé šanci na každé straně. Nejprve hostující gólman nadvakrát musel zpracovávat střelu Němce a záhy řešil ošemetnou situaci i domácí brankář Rojík po pěkné kombinaci soupeře, kdy sebral míč před Laušmanem. Poté následovala nudnější pasáž, kterou přerušila až dvouminutovka před přestávkou. Ve 37. minutě totiž šly Strakonice do vedení, když František Němec využil nedůrazné malé domů a otevřel skóre. Jenže Jihočechům radost nevydržela dlouho. O minutu později po nedůslednosti v domácí obraně vyrovnal důrazný Jiří Sabou a bylo srovnáno.

Po změně stran si Králův Dvůr vypracoval další příležitosti. Franěk nejprve v 50. minutě, ale Václav Laušman o osm minut později již ano. Hostující útočník si zaběhl ke vzdálenější tyči, kde míč pohodlně doklepl do branky a rozhodl o výhře svého týmu. Strakonice totiž své šance Wermkem, Fundou ani Schertlerem nevyužily, tudíž Středočechy ani nemuselo mrzet, že své možnosti zahodili Šípek nebo Glasnovič.