První tréninkové dávky pod Černou věží, respektive spíše v SCM Složiště, polykají noví hráči v černobílém. Testovaný útočník Milan Ujec i ze Sparty na hostování přicházející záložník Patrik Čavoš se těší na nové angažmá a váží si nabídky od Dynama. Oba čekají po úvodních dvou týdnech tréninku první přátelské zápasy.
Milan Ujec

Dvě zcela nové tváře se v pondělí hlásily trenérům českobudějovického Dynama na začátku zimní přípravy. Tou první byl útočník Milan Ujec, který je v klubu zatím na třítýdenní zkoušce. „O nabídce na testy z Dynama jsem se dozvěděl před Vánoci, takže to byl pro mě takový vánoční dárek,“ usmíval se před novináři kanonýr, jenž v podzimní části divize C nastřílel za Živanice 15 branek, nejvíc z celé soutěže. „Dostali jsme od našeho bývalého hráče Ondřeje Herzána doporučení, že Milan se velmi dobře prezentuje. Jestli se nemýlím, má i nějaké starty za Viktorii Žižkov, tudíž nějaké zkušenosti určitě mít bude,“ řekl na adresu čerstvě šestadvacetiletého testovaného forvarda trenér David Horejš.

Ujec měl po svém příchodu do kabiny jednoho kamaráda, postupně však přibyli další. Tím dobře známým byl Richard Kalod, se kterým Milan Ujec kopával druhou ligu na Žižkově. „Teď jsem působil v divizních Živanicích, před tím jsem hrával druhou ligu v Čáslavi nebo ve Vlašimi. A také s Ríšou na Žižkově,“ doplňuje. Šestadvacetiletý útočník se pokusí nahradit v týmu Zdeňka Linharta, jenž před koncem roku odešel do Slavie. „Není to přímo tak, že bych měl Zdeňka nahradit. Přicházím posílit útočné řady,“ říká Ujec skromně.

Na testech na jihu Čech by gólový útočník měl vydržet minimálně tři týdny, aby si ho trenéři prohlédli i v zápasech. I když Milan Ujec své spoluhráče do pondělí osobně neznal, není pro něj českobudějovický klub žádnou velkou neznámou. „Kluky znám spíš z novin a televize. Ale vím, že v Dynamu se rozhodli jít cestou s vlastními odchovanci a hodně mladým týmem. Je to pro mě výzva a těším se na to,“ dodává závěrem odhodlaně.

Patrik Čavoš

Zatímco Ujec je v mužstvu zatím na zkoušku, s definitivní platností by černobílé řady měl rozšířit záložník z juniorky pražské Sparty Patrik Čavoš, jenž přichází na hostování. „Budějovice mě oslovily, a i když jsem měl ještě jednu nabídku, tak jsem neváhal. Chtěl jsem jít do chlapského fotbalu, do druhé ligy a Dynamo je klub s tradicí a výborným zázemím, takže rozhodování bylo snadné,“ vysvětluje Čavoš svůj příchod. Klub o něj stál delší dobu a na podzim jej intenzivně sledoval. Proto si trenér Horejš chválil jeho zisk pro jarní část.

Ve čtvrtek jednadvacetiletý středopolař bude mít i snazší aklimatizaci v kabině. „Znám kluky ze Sparty, k tomu i některé, se kterými jsem se potkal v mládežnických reprezentacích. To by mi to mohlo ulehčit,“ usmívá se. Patrika Čavoše čeká skok z juniorské ligy do Fotbalové národní ligy a hned by si mohl vyzkoušet spolupráci s hvězdou formátu Jana Šimáka. „To byl jeden z aspektů, na který jsem se opravdu těšil. Sledovat ho na tréninku a zahrát si vedle něj, to bude super.“ Cíl má nová posila Dynama jasný. „Chtěl bych odehrát co nejvíce minut. Samozřejmě bych se rád dostal do základu, ale vím, že zejména ze začátku to bude hodně těžké,“ uvědomuje si Čavoš.

Chceme hráče vidět co nejvíce v akci, říká Horejš (5.1.2016)

Staronový hlavní trenér David Horejš na začátku zimní přípravy přivítal hráče po dovolené a v týmu uvítal i nové tváře. Zřejmě největší ohlas přinesl návrat Michala Klesy, který se po zranění rozehrál v divizi a nyní se hlásil na začátku přípravy Jihočechů. "Měl by u nás podepsat smlouvu," potvrdil trenér Dynama.