Už čtvrté přátelské utkání čeká na jihočeský celek v zimním přípravném období. Další prověrkou pro tým Davida Horejše bude druholigový celek Baník Sokolov, který v podzimní části neokusil hořkost porážky. Utkání startuje v sobotu od 13:00 na hřišti Baníku.

SK Dynamo

Ve třetím utkání našli Jihočeši v zimní přípravě prvního přemožitele. Nad jejich síly byla ligová Dukla, která si dvěma brankami v prvním poločasu zajistila vítězství. „Dukla potvrdila svou kvalitu, přesto jsme byli důstojným soupeřem,“ říkal po zápase trenér Českobudějovických David Horejš. Ve druhé půli přidal z pokutového kopu třetí branku Pražanů Berger, osm minut před koncem snižoval za Dynamo Milan Jurdík. „Se zápasem jsme spokojeni, určitě nám to hodně dalo.“

Přestože Dynamo poprvé v přípravě padlo, neodehrálo špatné utkání. „Ukázali jsme dobré věci, i když tam z naší strany byly nějaké chyby,“ shrnul Horejš. Poprvé v černobílém dresu zřejmě nastoupí Marek Opluštil, jenž bude na jihu Čech hostovat do konce sezony. Mimo hru vinou zranění je stále Jan Hála, Richard Kalod a navíc ještě Martin Held.

Baník Sokolov

Unikátní bilance se na podzim podařila Západočechům. Ti z patnácti odehraných utkání ani jednou neprohráli, což se v Evropě (první a druhé lize) podařilo pouze sedmi celkům! Baník si při podzimní části připsal sedm výher, osm remíz, což ho zařadilo na druhé místo Fotbalové národní ligy. Úvodní dva výsledky sobotního soupeře Dynama lehce zkreslují. Sokolov v prvním utkání přehrál německý Stahl Riesa 9:1 a ve druhém nasázel Karlovým Varům jedenáct branek. Oba výsledky se musejí brát s nadhledem, jelikož soupeři jsou kvalitou na jiné úrovni.

Žádnou větší obměnou kádr Sokolova přes zimní přestávku nepřišel. Spíše než nové hráče musí trenér Zdeněk Šmejkal řešit odchody důležitých hráčů. Z hostování zpět do Dukly Praha se vrátil útočník Manzia, do Mladé Boleslavi odešel mládežnický reprezentant Laco Takács. Dalším klíčovým odchodem se stal stoper Václav Prošek, jenž začal přípravu v Bohemians 1905. Do přípravy s Baníkem se naopak zapojil dorostenec Kalina, dvojice Mestl – Krlička z Karlových Varů a Matěj Kravar z Tachova.