Do jarní části sezony ve Fotbalové lize nastoupí fotbalisté Dynama posíleni mimo jiné o šestadvacetiletého útočníka Milana Ujce. Ten zazářil na podzim v divizních Živanicích, za které nastřílel úctyhodných patnáct branek.
Milan Ujec obul dvě různé kopačky

Milan Ujec se v Dynamu objevil díky doporučení bývalého kapitána Dynama Ondřeje Herzána. Ten totiž na podzim nastupoval za Živanice, kde se jeho spoluhráči Milanu Ujcovi výtečně dařilo. Během podzimu se stal nejlepším střelcem divizní soutěže a samozřejmě kolem něj začaly kroužit kluby z vyšších soutěží.

Důrazný útočník, který nevypustí žádný souboj, hrál během své kariéry například za Žižkov, Hlavici, Vlašim nebo Čáslav. Právě jako hráč Čáslavi hrál na podzim za Živanice a nyní přichází na půlroční hostování s následnou opcí na jih Čech. "Rád bych navázal na střeleckou formu z podzimní části. Udělám vše pro to, aby se mi dařilo a abych v Budějovicích mohl být i v příští sezoně," říká odhodlaně Milan Ujec.

Jeho slovům se dá věřit, protože na hřišti jde do každého souboje na sto procent a právě díky tomu dokázal například vstřelit gól do sítě Žižkova, kdy na hranici vápna v souboji přetlačil obránce soupeře. A nemuselo zůstat pouze u toho. V jedné velké šanci poslal Milan Ujec míč těsně mimo, jednou trefil tyč a jednou mu zabránil v zakončení soupeř. "Asi tam byl takový malý faulík ve vápně, ale bylo to ve chvíli, kdy jsme za sebou měli již dvě penalty. Těžko se dalo očekávat, že by rozhodčí písknul ještě třetí," říká s úsměvem.

Jihočeši vyhráli nad třetiligovým soupeřem vysoko 4:0. Přestože Žižkov hraje nižší soutěž než Dynamo, označil Milan Ujec vítězství za velmi cenné. "Když se podíváte na jejich soupisku, tak tam mají celou řadu dobrých hráčů. Navíc se kluci netají tím, že by rádi zabojovali o postup do druhé ligy. Z tohoto pohledu je tak naše vysoké vítězství určitě hodně příjemné," dodává.

Milan Ujec nastoupil na trávník až do druhého poločasu, prakticky hned ale bylo vidět, že zvolil hodně netradiční obutí. Na každou nohu si totiž nasadil jinou kopačku. "Určitě to není tak, že bych měl jednu oblíbenou botu, která dává góly," popisuje s úsměvem od ucha k uchu. "Mám na levé noze trochu problémy s patou a než se to vyléčí, tak musím mít turfu o číslo a půl větší," dovysvětluje.

Stejně jako ostatní hráči se chystal po zápase užít volnou neděli. V pondělí se pak totiž Dynamo vydává na týdenní soustředění do Prachatic. "Máme před sebou poslední týden, kdy se budeme chystat ještě více kondičně. Čekají nás sice dva zápasy, ale dle trenéra budeme ještě pracovat na fyzičce. To ale k zimní přípravě patří a určitě se chceme připravit co nejlépe tak, abychom jarní část sezony zvládli na jedničku," uzavírá Milan Ujec.