Zatím jediným hráčem, který během zimní pauzy doplnil řady A-týmu Dynama, je osmnáctiletý útočník Adam Klavík. Písecký odchovanec, jenž v minulých letech oblékal dres pražské Slavie, nastoupil v přípravě na Vyšehradě proti Hradci a v sobotu si zahrál také proti německému Dynamu Drážďany. "Osobně mě ta porážka proti zahraničnímu celku hodně mrzí," kabonil se po zápase perspektivní fotbalista.

Jihočeši proti Drážďanům nepodali především v první půli optimální výkon a po zásluze prohráli 1:3. "Celkově se ten zápas moc dobře, protože jsme prohráli takhle o dva góly. I když soupeř hraje v Německu jen třetí ligu, ukázal, že je hodně silný," krčil rameny člen širšího kádru reprezentace do devatenácti let. Adama Klavíka mohlo alespoň těšit, že ve druhé půli, kdy byl osobně přítomen na hrací ploše, bylo Dynamo lepším celkem než německý sok. "Alespoň že jsme ve druhé půli podali trochu lepší výkon," pousmál se útočník, který druhý poločas odehrál po boku Jana Svátka.

Podobně jako ostatní členové týmu si ale z porážky z úvodu přípravy příliš velkou hlavu nedělá. "Je to stále ještě začátek přípravy a sestava byla v obou poločasech hodně kombinovaná a trenér se to snažil promíchat. Zkoušeli se během zápasu různé varianty a to se na hře projevilo," pokračoval nejmladší člen A-týmu. Sám trenér Tobiáš po zápase poznamenal, že právě o poločasové přestávce musel v kabině hodně zvýšit hlas, aby své svěřence namotivoval k lepšímu výkonu. Druhý poločas pak vyzněl pro Dynamo, jehož hra se ve druhé půli i díky vystřídaným hráčům hodně zvedla. "V kabině jsem o poločase nebyl, protože jsem se rozcvičoval. Na druhý poločas nás tam šlo šest nových a je tedy možné, že jsme tu hru oživili," podotkl Klavík.

Mladý útočník je sice původem z jihu Čech, od svých čtrnácti let byl ale mimo kraj a hned několik hráčů Dynama před svým příchodem do klubu neznal. S adaptací do prvního mužstva ale zatím problémy nemá. "Určitě se stále ještě s kluky poznáváme, ale myslím, že jsem se do týmu už nějak včlenil. Mladší kluky jsem znal už dřív a tam to bylo v pohodě. K těm starším mám ještě stále trochu respekt, ale je to každým dnem lepší," dodal vytáhlý forvard. Sám ani nechtěl po dvou přípravných zápasech odhadovat, jaké je jeho momentální pozice v týmu a zda skutečně zahájí jarní část sezony jako člen prvního mužstva Dynama. "Přišel jsem do přípravy s A-týmem a jen doufám, že jsem tak stále zatím braný (s úsměvem). Mám celou přípravu na to, abych se prosadil, takže záleží nejvíce na mě. Když se mi bude dařit, tak věřím, že v tom áčku zůstanu" dodal po zápase s Drážďany promrzlý Adam Klavík.