Svými góly táhl Dynama až na samotné čelo tabulky, přestože poprvé nastoupil až ve třetím kole. Útočník David Ledecký má za sebou snový podzim, když nasázel hned deset branek a vede pořadí střelců v celé soutěži. "Tolik branek za půlku sezony jsem v dospělém fotbale nikdy nedal," přiznal obávaný kanonýr.

Podzim v dresu Dynama můžete hodnotit rozhodně pozitivně. Je tomu tak?
Máme za sebou polovinu sezony. Jsem rád, stejně jako ostatní, že se nám první půlka vydařila bodově i střelecky. Teď máme před sebou druhý poločas a čeká nás tvrdá práce. Věřím, že jí zvládneme a dobře se připravíme na jaro.

Neměl jste menší obavy ze začátku působení v Dynamu? Váš transfer se vlekl, do prvního utkání jste skočil až ve třetím kole.
Bylo to těžké. Neustále jsem čekal, jestli už budu moct hrát. Řešilo se to dlouho, táhlo se to. Ale měl jsem prostor se s spoluhráči seznámit a poznat, ve třetím kole jsem nastoupil poprvé. Celý půlrok se nám nakonec dařilo, i když start nebyl jednoduchý.

Zvykl jste si rychle na hru Českobudějovických?
První dva zápasy, co jsem nehrál, jsem sledoval v televizi. I na tréninku jsem kluky sledoval, hra se od prvních zápasů nezměnila, takže tím pádem mi to netrvalo dlouho.

Na svém kontě máte po podzimní části deset branek. Už se vám to někdy povedlo?
V dospělém fotbale ještě ne, tolik gólů jsem po podzimu nikdy neměl. Doufám ale, že tím moje bilance nekončí a ještě nějaké přidám a pomůžu týmu do první ligy.

Půjdete do zimní přípravy s větším elánem, když vás může hřát první místo v tabulce?
S bodovým ziskem musíme být rozhodně spokojeni. Sice jsme něco poztráceli, ale to je normální. Výhoda to pro nás je, určitě se nám bude pracovat lépe.

Projevovalo mužstvo po celou dobu podzimní části svou kvalitu?
Především na domácím hřišti byla naše síla opravdu velká. Hráli jsme poctivě a i díky tomu jsme doma ztratili body pouze jednou. Ke konci podzimu měly z naší strany kvalitu i venkovní zápasy, na to musíme navázat i na jaře.

Zalíbilo se vám na jihu Čech?
Po dlouhé době jsem spokojený. Po fotbalové i životní stránce. Budějovice jsou krásné město a tím, že se nám daří, jde všechno snáz.

Jaké máte cíle do jarní části sezony?
Týmové cíle známe všichni. Doufám, že nám vydrží i předváděná hra. Když budeme hrát stejně, tak budeme bodovat i dál. Na co to bude stačit, to teprve uvidíme.