Je jasnou jedničkou mužstva a na pozici gólmana by měl navázat na většinu svých předchůdců. Ať už to byl Pavol Švantner, Miroslav Seman či Miroslav Filipiko, brankář byl v Dynamu vždy post, o který se mohl tým opřít. Tak to mu je i nyní. Pavel Kučera zatím potvrzuje očekávání. V neděli nastoupil proti svému bývalému zaměstnavateli. Dostal sice dvě branky, ale i díky němu Jihočeši nakonec urvali bod za remízu 2:2. „Vzhledem k vývoji utkání bod bereme,“ hodnotí víkendové klání českobudějovický gólman.

V neděli jste odehráli první ligové utkání pod koučem Františkem Strakou, které skončilo remízou 2:2. Jak duel s týmem Mladé Boleslavi hodnotíte?
Byl to zápas, který se musel lidem líbit. Měli jsme možnost dát brzy po vedoucím gólu branku na 2:0, ale nepovedlo se nám to. Vzápětí Boleslav vyrovnala. Druhou půli se hrálo nahoru dolu. Soupeř dal gól na 2:1 a pro změnu to mohl být on, kdo by šel do dvougólového vedení, kdyby proměnil šance. Bojovností a vůlí jsme ale na konci zaslouženě vyrovnali a remízový výsledek je spravedlivý.

Takže bod z toho zápasu berete?
Bereme. Šli jsme do toho, že Boleslav je možná mírný favorit, ale chtěli jsme hrát podle toho, jak se bude zápas vyvíjet. Vzhledem k jeho vývoji jsme bod nakonec brali.

Po druhé brance Mladé Boleslavi už hrálo Dynamo hodně vabank a vy jste musel často čelit nebezpečným nájezdům soupeřovo útočníků. Jak vám v tu chvíli bylo?
Pro gólmana je to lepší. Já jsem se před první brankou nedotkl balonu a hned první míč, který na měl šel, skončil v brance. Oni mohli dát ve druhé půli dvě tři branky, ale pro mě to bylo lepší, že jsem byl v permanenci.

V největší šanci se objevil hned dvakrát Kysela. V obou případech byl před vámi úplně sám a vy jste ho dokázal reflexivním zákrokem vychytat…
Trefoval to v obou případech z voleje. Zvlášť ten druhý pokus byl pro mě víceméně šťastný zákrok, když to dával k tyči. Měl jsem i trochu štěstí.

Byla příprava na první duel pod novým koučem hodně pestrá?
Trenér Cipro byl spíše uvážlivější. Pan Straka je emotivní a chce do nás dostat bojovnost a nasazení. Všechno to, co prý dříve Dynamo zdobilo. Lidem jsem to ukázali tím, že jsme zápas nevzdali a bojovali až do konce, což se nám vyplatilo.

Došlo i na tradiční “Strakovy speciality“?
Jasně. Den před utkáním byl steak a olivový olej.

A to bylo povinné pro všechny?
To ne, ale on má asi takovou tradici, tak jsme to nechtěli kazit. Pak jsme si dali malý pivko a šli chrupat.

Říkáte, že povinné to nebylo. Našel se tedy někdo, kdo byl proti tomuto jídelníčku?
V žádném případě. To kdyby chtěl někdo nějaké špagety, tak my starší bychom si ho už srovnali.

Zápas s mužstvem Mladé Boleslavi pro vás musel být pikantní. Vždyť právě z tohoto klubu jste do Dynama v létě přestoupil. Bral jste to tak, že hrajete proti svým?
Bral. Strašně jsem se těšil na zápas a pak deset minut před koncem jsem byl šíleně zklamaný, že prohráváme o gól. Bylo mi smutno, ale věřil jsem do poslední chvíle, že ten bod urveme.

Znalost mladoboleslavských hráčů pro vás byla v utkání výhodou, že?
Je to oboustranné. Tak jako oni ví, co mám radši a co ne, tak zase naopak já vím, jaká je jejich lepší noha a kam to často kope. Při hře už se na to tak myslet ale nedá, jestli je to Boleslav nebo Sparta.

Došlo i na nějaké hecování a sázky mezi vámi a bývalými spoluhráči?
Špičkovali jsme se nejvíce s Mírou Millerem, který mi psal, že nejhorší by bylo, kdyby to skončilo 5:5. A ono to tak málem skončilo. Pro něj to byl dost smolný zápas. Moc si na balon nesáhl a dostal jeden vlastní gól a druhý v poslední minutě, když tam byl závar a on toho moc neviděl.

Nyní vás čeká pohárové utkání v Horažďovicích. Myslíte, že kouč Straka stihne udělat další změny ve stylu hry a rozestavení?
Hned, jak pan Straka přišel, navázal na práci trenéra Cipro. On nebyl jediným strůjcem neúspěchu. Určitě za to mohou i hráči. Nový trenér do toho přidá svou fyzickou připravenost, bude na nás mít velké nároky a dá tomu něco navíc.

Z duelu s divizním soupeřem nelze brát nic jiného než výhru, je to tak?
Rozhodně. Nebude to sice nic lehkého, protože se na nás budou chtít vytáhnout, ale my musíme potvrdit roli favorita a zvítězit.