Trenér Českých Budějovic Jozef Weber byl po utkání v Jablonci zklamaný. Jeho svěřenci nedokázali navázat na dobrou bilanci z venkovních zápasů a v Jablonci padli 0:3. „Mrzí mě, že jsme nebyli aktivnější ve vápně soupeře a s výsledkem jsme už nic nedokázali udělat,“ hodnotil utkání lodivod Weber na pozápasové tiskové konferenci.

Trenére, jak hodnotíte nevydařené utkání v Jablonci?
Nezbývá nám nic jiného než si přiznat, že jsme dnes prohráli zaslouženě, hráli jsme platonický fotbal. Přišlo mi, že okolo 60. minuty jsme měli nějaký tlak a místo toho, abychom z toho něco vytěžili, inkasujeme druhou branku a sesypeme se z toho. Fotbal se hraje ve vápnech a my jsme v nich málo bojovali. Nebyli jsme nebezpeční.

Jste zklamaný z výkonu?
Výsledek mohl dopadnout jinak, dlouho to bylo pouze o gól, domácí byli také jistě nervózní. Pak ale přijde ztráta míče a následně penalta. Mrzí mě, že jsme to v závěru už nemohli výsledkově zdramatizovat.

První pořádná střela na bránu přišla až v devadesáte minutě.
Jedna střela je strašně málo. V poli to vypadalo vyrovnaně, ale domácí byli daleko dravější, nebáli se hrát jeden na jednoho. Naopak my jsme hráli se strachem a spoustu akcí už v první půli jsme nedotáhli, v tom domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli.

Jak náročný pro vás bude zbytek podzimní části?
Náročné to bude, sami jsme si zavařili, bodově je to ale celkem vyrovnané, jedna výhra vás může posunout do středu tabulky. My si pokaždé venku nabijeme, jak se říká v tenise, na brejk, a doma to nedokážeme potvrdit. Teď jsme ale nevyhráli ani venku, nic jednoduchého nás samozřejmě nečeká.