Město České Budějovice je městem sportu. To mimo jiné potvrzuje skutečnost, že po generálních rekonstrukcích fotbalového Střeleckého ostrova a hokejové Budvar Arény přijde na řadu i Sportovní hala. Do léta 2019 totiž na jejím místě vyroste zbrusu nové Multifunkční centrum Dlouhá louka, kde najdou vedle volejbalistů Jihostroje špičkové zázemí i zástupci dalších sportovních oddílů z Českých Budějovic.

Multifunkční centrum Dlouhá louka (MFC) nahradí starou Sportovní halu a nabídne dvě plnohodnotné palubovky, v nichž by mohli mistrovské zápasy hrát volejbalisté, házenkáři, florbalisté, basketbalisté či tenisté. Vhodný prostor zde naleznou disciplíny jako je moderní i sportovní gymnastika, box, vzpírání nebo úpolové sporty a mnoho dalších sportovních odvětví. Ze společenských aktivit jsou to zejména koncerty (popové, rockové i klasické hudby), diskotéky, módní přehlídky atd.

Hlavní vstup zůstane směrem k řece Vltavě a bude z velké části prosklený. Plášť bude oválný, hranaté koridory vystupující z bočních stran spojí hlavní a menší halu B. Hlavní A hala bude mít strop vysoký 12,5 metru místo dosavadních přibližně devíti metrů. To umožní hrát i mezinárodní zápasy například volejbalové Ligy mistrů nebo klání reprezentací. Uvnitř bude dvanáct šaten se sociálním zázemím. Na tribunu povede osm vstupů.

Výsledná kapacita sedaček v hale A bude 2366 míst (z toho 264 na teleskopických tribunách), 180 míst v hale B. Další navýšení divácké kapacity MFC je možné umístěním diváků na hrací ploše v závislosti na konkrétním typu akce např. pro koncerty by mělo být přes 3000 míst kombinovaně k stání a sezení.

Demolice stávající Sportovní haly začne v červnu letošního roku a samotná výstavba nového multifunkčního centra bude probíhat do července roku 2019. Aktuálně probíhá tendr na zhotovitele stavby a v druhé polovině května bude projektová dokumentace předána společnosti, která výběrové řízení na stavbu vyhraje. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je podlě města 312 milionů korun.

Nová sportovní hala na Dlouhé louce