Na začátku osmitýdenní přípravy na druhou polovinu sezony přivítal trenér David Horejš dvacet čtyři hráčů včetně tří nových posil. K týmu se připojila i trojice hráčů z dorosteneckého celku, zároveň několik tváří kabinu Dynama opustilo. V úvodním týdnu mluvil hlavní trenér nejen o pohybu v kádru.

Podařilo se vám na začátek přípravy vytvořit tým podle vašich představ?
Ano, dokázali jsme přivést takové hráče, kteří nám zkvalitní kádr. Doufám, že budou posilami a pomohou nám v jarních zápasech. Z Varnsdorfu se nám vrátil útočník Patrik Švantner, dále chceme dát šanci v přípravných utkáních našim dorostencům, kteří se s námi budou připravovat. Registrovali jsme i několik odchodů. Z hostování do Baníku se vrátil Matěj Helešic, kvůli větší herní praxi zřejmě odejde na hostování Jan Hála. Musím říct, že vedení udělalo velký kus práce, když dokázalo přivést hráče, které jsme si vytipovali. Zároveň bychom rádi ještě jednoho dva hráče přivedli.

Přijdou i nějací hráči na zkoušku?
V průběhu prvního týdne by se k nám měl připojit Kolumbijec Augusto Batioja, který u nás bude na testech. Hrál za Jihlavu, máme na něho dobré reference, takže uvidíme, jak bude vypadat. Jak už jsem zmiňoval, je možné, že se u nás ještě někdo v průběhu přípravy objeví.

Často se mluví o možném příchodu Davida Lafaty. Je reálné, že bude oblékat barvy Dynama?
David má smlouvu ve Spartě, je to její hráč. Je jasné, že bychom byli rádi, kdyby k nám přišel, ale nyní to není aktuální téma. Necháváme tomu volný průběh.

První přátelské utkání máte naplánované až po jedenácti dnech od začátku přípravy. Je to úmyslně, abyste nejprve pořádně potrénovali?
Ano, rozhodně. Nejprve jsme chtěli nové hráče poznat, mluvit s nimi. Příprava bude dlouhá, nechtěli jsme hned první víkend hrát přátelský duel. Budeme mít už od začátku přípravy náročné tréninky, takže jsme chtěli naordinovat první týden bez zápasů. Jinak jich máme v plánu dost, herní praxi dokážeme nabrat.

I letos je v plánu soustředění v Třeboni?
Měl by to být vrchol první fáze přípravy. Byli jsme tam v létě, moc se nám tam líbilo, měli jsme tam výborné podmínky. Jsem rád, že se nám to povedlo naplánovat. Jestli se nepletu, budeme tam od neděle do středy, přičemž poté nás čeká přípravný duel s Linzem. Těšíme se tam, bude to pro všechny zpestření.

Po podzimu vám patří čtvrtá příčka. Pomýšlíte o postupu do nejvyšší soutěže?
Podzimní část jsme až na poslední zápasy zvládli velice dobře. Je naší povinností poprat se o postup mezi elitu, uděláme pro to maximum a uvidíme, jestli se to povede. Budeme chtít o postup zabojovat.