České Budějovice v rámci 14. kola FORTUNA:LIGY jely na sever Čech, kde se střetly s tamním libereckým Slovanem. Dynamo mělo v první půli více ze hry, vstřelená branka Skaláka ale kvůli ofsajdu neplatila. Utkání se tak hrálo více než hodinu bez branek, pak se ale prosadil domácí Luka Kulenovič a zařídil domácím hubené vítězství 1:0.

Do zápasu vstoupilo lépe Dynamo, které si hned v úvodu vytvořilo zajímavou akci, na jejíž konci byl Trummer. Domácí obrana ale balon z malého vápna odvrátila do autu. Po sedmi minutách pak zahrozil také Slovan, když byl blízko gólu Preisler, Havel ale fantastickým obranným zákrokem zasáhl a míč odkopl do bezpečí. České Budějovice se ale i nadále snažily být aktivní a kombinovat. To se jim dařilo, a tak přišly s další dobrou akcí. Suchan potáhl balon, předložil mezi beky Sladkému a ten z úhlu mířil na zadní tyč, jeho pokus ale proletěl vedle pravé tyče Bačkovského branky. Ve 34. minutě byli Jihočeši za aktivitu odměněni, po krásné akci se do úniku dostal Skalák, jehož střelu na brankové čáře, možná už za ní, dostal do sítě Sladký. VAR pak ale branku kvůli těsnému ofsajdu Skaláka zrušil. Do poločasové přestávky se tak šlo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého dějství se domácí dostali do zajímavé šance, Šípoš ale nebezpečí zažehnal a míč zkrotil. Hostující Dynamo pak začalo mít balon opět více na kopačkách a snažilo se vytvořit si akci, která by vedla k nebezpečnějšímu ohrožení liberecké branky. Takovou příležitost dostal z přímého kopu Čermák, jeho pokus ale příliš nebezpečný nebyl a Bačkovský si s jeho střelou poradil. V 61. minutě se prosadil domácí Luka Kulenovič, když si za obranou Dynama zpracoval střílený centr Preislera. Situace se ještě dlouho přezkoumávala kvůli podezřelému postavení domácího útočníka, branka ale platila. Liberec měl hned poté nebezpečné závary, všechno šlo však mimo Šípošovu branku. Dynamo se v závěru ještě pokusilo o vyrovnání, to se ale nepovedlo a v Liberci tak padlo 0:1.

Marek Nikl: Jsem z výsledku strašně zklamaný. Myslím si, že jsme tu odvedli dobrý výkon, kluci makali a přistoupili k tomu dobře. Ten dobrý přístup týmu, který byl vidět i v průběhu celého týdne, se dnes na hřišti objevil. Nebyli jsme nebezpeční v zakončení, v závěru nám tam ale něco spadnout mohlo. Při gólové situaci se řešil ofsajd a byl tam nejspíš ještě před tím otočený aut, ale to už nezměníme.

Luboš Kozel: Myslím si, že to bylo nejtěžší utkání za poslední dobu, protože jsme si všichni přáli, abychom to zvládli vítězně. Věděli jsme, že budou namotivovaní, že to nebude jednoduché. Pohled na tabulku klame v tom, že ten soupeř umí hrát fotbal. Ukázal to i na Spartě, kde byli 30 minut lepší než Sparta. První poločas jsme nehráli dobře do defenzívy. Trochu nás překvapili tím rozestavením. Hráli trochu jinak, než jsme čekali. Dělalo nám to problémy, proto jsme museli reagovat. Směrem dopředu jsme dnes moc dobře nehráli, byli jsme nepřesní, někdy hektičtí. Přesto jsme měli asi trochu lepší šance, než soupeř, i když tam měli ten neuznaný gól. Myslím, že nám prospěla změna na čtyři obránce. Jsem rád, že to mužstvo odpracovalo, a to hlavně dozadu. Dneska těsné, ale cenné vítězství.