V souboji dvou nejlepších týmů divizní skupiny A se rezerva Dynama rozešla se suverénními Přešticemi nerozhodně 1:1. Vedoucí gól vstřelil dvě minuty po přestávce Jan Malecha. Západočeši vyrovnali v 69. minutě a v letošní sezoně nadále drží neporazitelnost.

Budějovičtí museli improvizovat se složením základní jedenáctky a někteří hráči nehráli na svých obvyklých postech, protože ze sestavy jim těsně před utkáním vypadl Pravda, který se lehce zranil při rozcvičce a trenér Žmolík jej raději šetřil, když nebyl stoprocentně připravený.

Během krátkého pobytu na hřišti si navíc poranil koleno kapitán Kladrubský a musel brzy střídat. „Sestavu jsme pak museli promíchat,“ povzdechl si kouč Žmolík.

Přeštice si již pět kol před koncem zajistily s velkým předstihem postup do třetí ligy, po kterém toužily již třetím rokem, ale předchozí dva covidové ročníky se nedohrály.

Doposud tým trenéra Purkarta nenašel přemožitele a nulu v kolonce proher udržel i v kvalitním duelu s druhou rezervou Dynama, která v boji o možné druhé postupové místo ze tří českých skupin divize potřebovala nutně bodovat.

Oba celky vstoupily do utkání aktivně, hrálo se nahoru dolů a šance střídala šanci. Domácí hrozili rychlými kombinacemi a standardkami, mladíci Dynama dělali největší starosti obraně Přeštic z rychlých protiútoků. Ve 26. minutě běžel sám na domácího brankáře Švihoříka Bastl, ale pálil ukvapeně nad.

Krátce po změně stran Jan Malecha vnikl do velkého vápna domácích, zbavil se obránce a nechytatelnou ranou otevřel skóre. V 55. minutě měl další stoprocentní možnost Bastl, ale brankář jeho pokus vyrazil na roh. Zanedlouho střílel z hranice šestnáctky Bečvář, strážce Švihořík se jen ohlédl za střelou, která prosvištěla těsně vedle levé tyče. Další velkou možnost měl po rychlém výpadu Malecha, ale opět z toho byl jen roh.

Trest za neproměněné šance přišel v 69. minutě, kdy Brabec fauloval před vápnem Mudru a čerstvý Matěj Končal zacílil z trestného kopu přímo do šibenice.

Budějovičtí toužili po vítězství, přidali na obrátkách a neustále ohrožovali domácí branku. Po Malechově trestném kopu hlavičkoval Hais pod břevno, brankář Švihořík bravurním zákrokem vyrazil na roh.

V samém závěru se nic podstatného nestalo, Přeštice sice poprvé na jaře ztratily, ale Dynamo mělo s lídrem na víc než jen na bod.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Výsledek to není špatný, ale vzhledem k tomu, jakou hrou jsme se v Přešticích prezentovali, je škoda, že jsme tento zápas nezvládli vítězně. Zejména ve druhém poločase jsme podali jeden z našich top výkonů. Vytvořili jsme si spoustu příležitosti, které lze označit za stoprocentní, a jen zásluhou výborných zákroku gólmana neskončili v bráně. Mrzí nás to, ale zároveň jsem vysekl hráčům poklonu za to, jak ten zápas zvládli. Přeštice mají výborně složený manšaft a jejich tým je spíš třetiligový než divizní. Přesto jsme byli domácím rovnocenným soupeřem a sehráli jsme s nimi vyrovnanou partii.“