Dynamo PCO přivítalo na své palubovce prvního ze zvučných soupeřů, kterým byl nejúspěšnější tým ve futsalové historii ČR, celek Era-Packu Chrudim. Ten předvedl v českobudějovické hale špičkový futsal a po zásluze zvítězil 7:1!

Domácím dnes chyběli zranění Jakub Hric a Standa Peterek. Favorit začal aktivně a od počátku utkání se zkoušel prosadit přes konsolidovanou obranu Dynama PCO. Ve 4. minutě zakončil akci bratrů Drozdů Pavel střelou nad. O minutu později si první zákrok připsal i hostující brankář, když sehraný roh zakončoval střelou z voleje kapitán Pouzar. V čase 7:13 napřáhl z dálky Felipe a šťastnou střelou otevřel skóre zápasu. O dvě minuty později to již bylo o dvě branky, prosadil se David Drozd. Stejný hráč zvýšil ve 12. minutě již na 3:0. Dynamo PCO bylo pod trvalým tlakem a jen těžko se dostávalo k zakončení. Když se v 16. minutě prosadil dorážkou z blízka i Mareš, uzavřel tak střelecký účet Era-Packu Chrudim v 1. poločase. Stav 4:0.

V prvních sedmi minutách druhé části hry českobudějovičtí pozorně bránili a snažili se vyrážet do brejkových situací, žádnou větší šanci si však nevytvořili. A tak udeřili znovu východočeši, Pavel Drozd nepříliš povedenou střelou zaskočil Beránka a zvyšoval již na hrozivých 0:5 z pohledu domácích. V domácí hale bylo veseleji o další dvě minuty později, Radouch vybojoval odražený míč a předložil ho Hačkovi před prázdnou branku, který si tak připsal první ligovou trefu, 1:5. Dynamo PCO ožilo a favorita na chvíli zatlačilo, ani Jasanský a po něm Benát však míč do branky nedokázali dostat. Další velkou příležitost měl po přihrávce Pouzara Hačka, ale míč se mu z blízkosti nepodařilo umístit mezi tři tyče. Z následného útoku tak přišel okamžitý trest. Beránek nejprve bravurně zlikvidoval Slováčkovu první střelu, na druhou však již nestačil, 1:6. Ve 35. minutě završil David Drozd hattrick a zároveň tím uzavřel skóre utkání na konečných 1:7 z pohledu domácích.

V dalším kole zajíždí jihočeši na palubovku Helasu Brno, aby se po té v domácím prostředí utkali před televizními kamerami s Olympikem Mělník. Zápas se tentokrát uskuteční ve čtvrtek 5.12.2019 ve Sportovní hale v Českých Budějovicích.

David Radouch (útočník SK Dynamo PCO): "Přijel k nám soupeř, který předvedl špičkový futsal a zaslouženě vyhrál. Některé obdržené góly byly trochu laciné, ale my se ze zápasu s Chrudimí můžeme jen poučit do dalších bojů. Teď nás čeká důležitý zápas s Helasem Brno, kde chceme bodovat."

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): "Zápas jsme bezpečně zvládli. Testovali jsme řadu nových situací, některé z nich fungovaly, jiné zase ne. Bylo pro nás důležité hlavně zvítězit a hrát dobře. Věřím, že v pátek podobný výkon zopakujeme."