Uplynulý víkend dosáhla rezerva Dynama velice cenného a především prestižního vítězství na půdě Tatranu Prachatice. Díky plnému bodovému zisku z derby se juniorka bodově dotáhla na týmy ze středu tabulky a do dalších bojů může nastupovat s větším sebevědomím. V sobotu ale nečeká B-tým Českých Budějovic lehká úloha, do Mladého přicestuje rezervní tým Hradce Králové, který potřebuje body jako sůl. Východočeská juniorka se od samého počátku soutěže potácí na chvostu tabulky a mladíkům Dynama tak připadne nezvyklá úloha favorita.
Duel dvou týmů ze spodních pater tabulky vám náš web přiblíží v podrobné online reportáži.

Od postupu rezervy do ČFL se oba týmy potkaly desetkrát, jedná se tedy o zápas dvou tradičních účastníků třetí ligy. Ve vzájemných zápasech se prozatím lépe daří Dynamu, které vyhrálo pětkrát. Oproti tomu Hradec dokázal naší rezervu porazit třikrát, dvakrát se mužstva rozešla nerozhodně. Poslední vzájemný duel Dynama s Votroky byl zároveň úvodním zápasem jarní části loňské sezóny. O vývoji zápasu rozhodla 26. minuta, když Marcel Kordík uviděl v ruce hlavního sudího podruhé žlutou kartu a oslabil tak svůj tým. V tu chvíli bylo jasné, že se vítězství na hony vzdálilo a Budějovice budou brát všema deseti i bod. Zbylých deset hráčů Dynama se ale celý zbytek zápasu rvali jako lvy a soupeři nedarovali bez boje jediný balón. Po devadesáti minutách svítilo na tabuly skóre 0:0 a domácí hráči opouštěli umělou trávu se zaslouženým pocitem morálního vítěze.

Poslední vzájemný zápas:
SK Dynamo České Budějovice B - FC Hradec Králové B 0:0

hráno 18.3.2006

ŽK: Kordík, Martínek - Plašil, Hrmo
Diváci: 100
Rozhodčí: Příhoda - Koval, Šedivka

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Pronaj - Švehla, Martínek, Peroutka, Leština - Pouzar (69. Matoušek L.), Kordík, Mašát, Adam, Hrbáč (89. Picka)- Maruška
Trenér: Jan Poštulka

Sestava Tatran Prachatice: Lindr - Hrmo (65. Blažej), Přibyl, Karal, Poděbradský - Kaplan, Ferčák, Jiroušek, Plašil - Semerák (78. Jelínek), Kowalczyk (59. Mach)
Trenér: Milan Šmarda

Záložní tým Hradce Králové vstoupil do této sezóny špatnou nohou. Po dvanácti odehraných kolech má tým Milana Šmardy na svém kontě devět bodů za dvě výhry a tři remízy. Obě vítězství dokázal Východočeši uhrát na domácím hřišti. Z venkovních zápasů přivezla královéhradecká juniorka pouze dva body za remízu na Střížkově a v Plzni. Rezervní tým Hradce Králové trápí především nízká produktivita. Mizernou střeleckou bilanci výrazně vylepšili svěřenci Milana Šmardy až v minulém kole, kdy nastříleli Jablonci 4 góly.

A i B-tým Hradce jsou spolu velice úzce propojeny. Rezervě velice často vypomáhají hráči hradeckého Áčka. V bráně se nejčastěji objevuje mladý Jiří Lindr. Trenéru Milanu Šmardovi často vypomáhá Jakub Chleboun, jenž se proslavil především svým působením ve Slavii Praha. Za rezervu nastupuje mladší bratr reprezentanta Jaroslava Plašila – Marek. Zápasové zkušenosti získává talentovaný záložník Jan Hable. V letošní sezóně prozatím vychází střelecky naprázdno zkušený útočník Josef Semerák, i přesto by si na něj měla dát obrana Dynama pečlivý pozor. V pátek dopoledne ještě B-tým Hradce potrénuje a v sobotních časných ranních hodinách vyrazí na cestu směr České Budějovice.

V uplynulém kole se podařilo rezervě votroků opustit poslední příčku tabulky. V nervy drásajícím duelu proti Jablonci se nakonec štěstěna přiklonila na stranu Východočechů. Přitom hosté vedli již od druhé minuty díky přesnému zápasu Hlouška. Když tentýž hráč proměnil ve 28. minutě pokutový kop, jen málokdo by si v tu chvíli vsadil na mladíky z východu Čech. Hradecký Tomáš Sedlák ale vsítil vzápětí kontaktní branku a o pět minut později také on proměnil pokutový kop. V 67. minutě poslal královehradeckou juniorku do vedení Rezek. Hosté ale ani poté nesložili zbraně a o vyrovnání se postaral proměněním dalšího pokutového kopu Balšánek. Poslední branku zápasu vsítil minutu před koncem domácí Pacák a definitivně tak svému týmu zajistil druhé vítězství sezóny.

Poslední zápas FC Hradec Králové B:
FC Hradec Králové B - FK Jablonec 97 B 4:3

Branka: 30. a 35. (pen.) Sedlák, 67. Rezek, 89. Pacák - 2. a 28. (pen.) Hloušek, 75. Balšánek (pen.)
ŽK: Jelínek, Lindr - Patka, Hozda
Diváci: 103
Rozhodčí: Berka - Pešek, Stančík

Sestava Hradce Králové B: Lindr - Matějka (40. Marek), Chleboun (59. Rezek), Hable, Plašil, Jelínek (K), Gavula, Šimek (76. Škvrňák), Pacák, Sedlák, Semerák.

Juniorky Českých Budějovic a Hradce Králové se proti sobě postaví v sobotu 21.6.2006 v TCM Mladé. Začátek zápasu je v tradičních 10:15. Hlavním rozhodčím zápasu bude pan Šedivka, na čarách mu budou asistovat pánové Tereba a Josef Dobrý. Delegátem zápasu byl jmenován pan Havránek.