Čtyři prohry v řadě a děsivé skóre 0:6 mají na svém kontě fotbalisté záložního týmu Dynama České Budějovice. Svěřenci trenéra Jaroslava Vavrocha nedokázali víc jak šest hodin vstřelit branku a o víkendu je čeká další kvalitní soupeř – Letohrad. Cíl Jihočechů je jasný, pokusit se konečně vstřelit branku a porvat se o co možná nejlepší výsledek.
V posledním soutěžním utkání Jihočeši neuspěli doma s Břevnovem a prohráli díky jediné brance 0:1. Hned od prvních minut byl průběh zápasu zcela vyrovnán a hosté se nakonec radovali, když se po půl hodině hry trefil Kotrba. Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš neměnil a výsledek utkání zůstal tak bez změny.

Ani Letohradu se v posledních zápasech příliš nedaří. V minulém kole prohrál na hřišti posledních Karlových Varů 2:3. Východočeši vedli v průběhu druhého poločasu 2:1, díky dvěma brankám v rozmezí dvou minut nakonec prohráli 2:3.

K. VARY/DVORY - LETOHRAD 3:2 (1:1)

Branky: 8. a 60. Isteník, 58. Kalán - 31. Vaniš, 56. Štěpán
Rozhodčí: Makovička
ŽK: Isteník, Tichota, Uhlík Peřina, Strasmeier, Valta
Diváci: 260

Sestava Letohradu: Kykal - Kempf (72. Vacek), Plašil, Valta, Peřina - Hynek (80. Kvapil), Strasmeier, Vaniš, Štěpán Brendl, Čada
Trenér: Miloš Mejtský.

FK OEZ Letohrad získal většinu bodů právě v domácím prostředí, porazil Chomutov, Kolín a Slavii. Bod získal za remízu s ambiciózním Střížkovem a ani jednou neodešel z domácího zápasu s porážkou. Venku se mu zas až tak nedaří, z pěti zápasů získal pouze tři body za vítězství v Břevnově 2:0. V současné době patří Letohradu devátá příčka tabulky, na svém kontě má třináct bodů a skóre 12:12. Nejlepším střelcem týmu je Michal Čada, který se v průběhu sezony trefil již pětkrát.

Pro Jihočechy důležitý a těžký zápas začíná v sobotu od 16:00 na stadionu v Letohradu. Fanoušci místního týmu v hojném počtu navštěvují domácí zápasy a dá se tak očekávat bouřlivá atmosféra. Snad se s ní fotbalisté Dynama důstojně popasují.