Velmi rozzlobený a zamračený dorazil na tiskovou konferenci trenér domácího celku František Cipro. Měl také pochopitelný důvod. Jeho svěřenci podali ve šlágru třetího kola proti Kladnu velmi mizerný výkon a výsledek 1:3 byl pro ně ještě milostivý. "Dnešní zápas byl pro nás asi den blbec. Dostali jsme tři góly ze standardních situací. Hned po první brance jsme neproměnili penaltu, v úvodu druhého poločasu přišlo vyloučení a pak jsme si dali vlastní gól," začal své hodnocení Cipro. Jeho další slova ohledně herního projevu týmu byly ale daleko kritičtější.

Ohlasy trenérů ve formátu MP3: Cipro (2,5MB) - Koubek (1,8MB)
Reportáž a fotogalerie zde
Ohlasy hráčů: Pivoňka a Pončák

Po úvodních větách se Cipro rozjel jak kulomet a své svěřence vůbec nešetřil: "Já bych se na toto nevymlouval. Nejsem zklamaný, jsem hrozně rozčarovaný a to především přístupem některých hráčů a to těch nejzkušenějších, na kterých by to mělo stát. Nesmí se stát, že za stavu 0:1 skloníme hlavu a přestaneme hrát. Prohráváme? No a co? Nedáme penaltu? No a co? To se ve fotbale stává, takové situace jsme viděli mockrát. I za stavu 2:0 se dalo hrát. Včera Slavia otočila zápas za patnáct minut, to ale musí být jiný přístup." Při tvrdé kritice týmu to mezi novináři jen zašumělo a bylo vidět, že pánové od tisku budou chtít vědět jména hříšníků, kteří se podle Cipra nejvíce podepsali na nepovedeném zápase. Kouč Jihočechů jim na to ale v průběhu řeči odpověděl sám: "Vozábal, Plocek, Svoboda, to byla úplná katastrofa. Aby to pak rádi hodili na Pivoňku, který hrál výborně, Dvořáka, který hrál na nezvyklém místě stopera nebo Beleje, který běhá, hraje, snaží se? A pak třeba Kladrubského? To prostě takhle nejde. Jestli si myslí, že ve druhé lize to přehrají nějakou svojí fotbalovostí a nebo že jsou lepší než nějaká druhá liga, tak na to ať rychle zapomenou."

Patnáct minut po zápase bylo na Ciptovi vidět, že stále nevěřil vlastním očím a těžko chápal výpadek, který si Jihočeši vybrali právě v jednom z nejatraktivnějších duelů sezony. "Ostatní mančafty tady takhle hrají a budou hrát, dneska je to všechno o běhání a dalších taktických věcech. My si vytvoříme převahu, ty balony tam ale buď lítají blbě nebo nacházejí jejich stopery nebo brankáře. Nedostáváme se před branku, je tam malý důraz v koncovce," začal Cipro rozebírat zápas. Stále se vracel k výkonům jednotlivých hráčů, které nemohl dlouho rozdýchat. "Opakuji, že teda takhle ne. Těch hráčů, co nehráli bylo více než jsem jmenoval. Hráli jsme snad v pěti lidech a to se nesmí opakovat."

To trenér hostujícího týmu Miroslav Koubek mohl zápas hodnotit spokojen a s úsměvem na tváři. Jeho svěřenci podali znamenitý výkon, Dynamo k ničemu nepustili, dali tři branky a zároveň si vytvořili i velké množství dalších příležitostí. "Vítězství, které nás samozřejmě velmi potěšilo, bych chtěl hodnotit s velikou pokorou. Fotbal je prostě hra, že se takovéhle věci dějí, že se jednomu týmu zápas mimořádně vydaří jako byl náš případ. K vítězství jsme nekráčeli vůbec lehce, protože úvod utkání měly Budějovice velice dobrý," začal Koubek. Poodhalil také recept, který se v duelu proti Dynamu ukázal jako velmi dobrý a účinný: "My jsme náš taktický scénář postavili na tom, že musíme vykrýt kraje a nesmíme otevřít obranu. Věděli jsme, že se můžeme prosadit z volnějšího středu hřiště, kde jsme vyráželi k rychlým protiútokům."

Také Koubek si všiml, že Jihočechům nedělní zápas prakticky vůbec nevyšel a že hráli v utkání spíše druhé housle: "Domácí měli také řadu standardek, tu nejdůležitější standardku, pokutový kop, ale neproměnili. To byl poté asi základní kámen našeho vítězství." Za nejnebezpečnějšího hráče domácích označil Koubek Michala Beleje, který na levé straně zálohy několikrát prohnal hostující obránce. "Nás v utkání výrazně podržel brankář Winter a také se k nám přiklonilo štěstí, když jsme dokázali naše věci realizovat. Nešťastný moment pro soupeře byl hned při první brance, kdy se míč po zákroku brankáře vrátil zpět ke Kaciáněmu, poté si dali domácí ještě vlastní branku."

Po úvodním hodnocení se sneslo hned několik dotazů na Františka Cipra, který musel hodnotit výkony některých jednotlivců. Nejvíce to schytal kapitán týmu Martin Vozábal. "Střídal jsem ho samozřejmě z výkonnostních důvodů." Na nesmělý dotaz novinářů, zda na střídání nemělo vliv i nějaké zranění (Vozábal byl v průběhu druhého poločasu ošetřován mimo hrací plochu), odpověděl Cipro rezolutně: "To, že se nechává pod tribunou ošetřovat, aby lidi viděli, že ho něco bolí, neberu. Ať nehraje, když nemůže. Když není schopen hrát na sto procent, tak místo něj postavím někoho jiného."

O něco klidněji hodnotil velmi laxní výkon útočníka Svobody. "On je prostě takový typ fotbalisty. Proto také prošel tolika kluby a nikde se zcela neprosadil. Kdyby hrál jako proti Žižkovu, tak bychom ho v týmu asi dlouho neudrželi. Takhle on odehraje jeden zápas a dalších několik jen odchodí," krčil pouze rameny Cipro. Řeč přišla i na vyloučení Jiřího Kladrubského. Mladého beka kouč vůbec nezatracoval: "První karta byla taková... No, ale dostal jí. Je to mladý kluk a asi na tom bude psychicky hodně špatně. Na tréninku ale vypadá dobře a určitě je pro tým přínosem. Můžeme jen doufat, že dostane jako Horejš z Brna a Gross tady z Kladna pouze podmínku a bude moci hrát."

Z nedělní porážky musí Cipro vyvodit důsledky: "Něco udělat musíme. Co se týká složení týmu, tak moc na výběr nemáme. Leština bude stále mimo, k dispozici bude navíc pouze Homoláč. Uděláme maximum, aby se toto již neopakovalo. Hned první důsledek prohry je, že hráči měli mít v pondělí volno, ale budou mít samozřejmě normálně trénink."

Dynamo příští víkend čeká duel na druhé straně republiky, kde se střetnou s nováčkem druhé ligy z Hlučína. Právě s tímto celkem hrálo Kladno první kolo a na nadšeně hrající tým Koubkovi svěřenci nestačili a prohráli velmi překvapivě 1:3: "Pro nás to byla velmi specifická porážka. Podle mého názoru jsme dostali gól ze skandální penalty, o chvíli později dal Veselý gól utěšenou střelou do šibenice - to by byl snad gól roku. Poté jsme domácí tlačili, snížili jsme a dalo se s nimi hrát." O tom, že Jihočechy nečeká vůbec nic jednoduchého není třeba pochybovat: "Rozhodně tam Budějovice čeká velký tanec, trenér Cipro je ale zkušenější trenér než já a věřím, že na to tým připraví. Bude tam na zápas minimálně tři tisíce diváků a atmosféra bude velmi bouřlivá. Nic to ale nemění na faktu, že Budějovice mají o třídu lepší hráče a že by měli soupeře přehrávat."