Především v prvním poločase zápasu s Pardubicemi patřil k nejaktivnějším hráčům Dynama mladý bek Jakub Bureš, který vedle precizních defenzivních zákroků často vypomáhal ofenzivě. Po levé straně hřiště vedl útoky Jihočechů a na byl tak na hrací ploše k nepřehlédnutí. "Sám jsem byl překvapen, jak mi to šlo," řekl bezprostředně po skončení zápasu spokojený obránce.
Jako jeden z možných důvodů aktivní hry udal Jakub fakt, že se dal v posledních dnech zcela zdravotně do pořádku: "Měl jsem v posledních týdnech problémy s achilovkou, teď bylo ale vše už v pořádku a na mém výkonu to bylo určitě znát." Vysoký obránce také jedním dechem dodal, že na kvalitu jeho hry měla vliv také spolupráce s kolegou na levé straně hřiště: "Dobře si tam rozumím především s Michalem Belejem. Je to dobrý fotbalista a vyhovíme si."

Jakub Bureš byl vidět především v prvním poločase, kdy se právě spolu s Michalem Belejem proháněl pod hlavní tribunou. S úsměvem na tváři také souhlasil s názorem, že ve druhé části hry se hrálo více napravo asi proto, aby si diváci na hlavní tribuně fotbal více užili a nemuseli se koukat přes celou šířku hřiště. Fotbalista, který před necelými třemi týdny přišel do Dynama ze Slovácka, začíná sledovat pomalu se zlepšující náladu v kabině. "Do týmu jsem přišel čtyři dny před zápasem na Spartě a napětí v kabině bylo rozhodně cítit. Na hráčích ale bylo také znát, že chtějí za každou cenu na Letné uspět," řekl odhodlaně Bureš. "Důležité ale bude to, abychom nyní udrželi co nejdelší šňůru bez ztráty bodu," dodal.

Spokojený úsměv se do obličeje Jakuba Bureše vrátil ve chvíli, kdy přišla řeč na Karla Poborského: "Karel je velký hráč. Během jeho pobytu na hřišti se všem hráčům zvedne sebevědomí  a každý jeho pohyb na hřišti znamená pro soupeře velké nebezpečí." Asi jako každý fanoušek Dynama nyní i Jakub ví, že v příštím kole se doma proti Xaverovu budou muset Jihočeši bez svojí velké hvězdy obejít: "Jeho nepřítomnost na hřišti určitě pocítíme. Na druhou stranu si ale soupeř může říct, že když není Poborský, tak to bude snazší. Toho se určitě pokusíme využít a když přijde jako v minulém zápase hodně lidí, tak to s jejich podporou určitě zvládneme..."

Kulhající a s trpkým úsměvem na tváři opouštěl pardubický Letní stadion stoper Jiří Skála. Svůj třetí zápas v dresu Dynama sice odehrál v pohodě, avšak po nešťastném střetu ve vlastním pokutovém území musel deset minut před koncem nedobrovolně střídat. "Při centru do vápna do mě narazil brankář Tomáš Belic a dostal jsem pěknýho koňara. Zatím je to dost špatný. Uvidíme, zda se to v dalších dnech zlepší," řekl Skála trpce.

Duel s Pardubicemi byl o poznání vyrovnanější než zápas minulého kola proti rezervě Olomouce. "O tom, že to bude vyrovnanější jsme samozřejmě věděli. Později se to ukázalo i na hrací ploše." Jihočeši mají po nepovedeném úvodu sezony co napravovat, a proto i cíl pro sobotní zápas byl jasný: "Nemůžeme si dovolit již dále ztrácet, naším úkolem bylo nedostat gól a zároveň alespoň jeden dát." Jiří Skála je v Dynamu sice krátkou dobu, již nyní si ale uvědomuje, že tým z jihočeské metropole v současné době není v tabulce tam, kde by být správně měl. "S takovými jmény na soupisce, jaké tady v klubu jsou, opravdu již více ztrácet nemůžeme. Musíme vyhrávat a posouvat se dále v tabulce směrem nahoru," řekl Skála s bojovným výrazem ve tváři.

V minulém zápase s Olomoucí patřil k ústředním postavám zápasu reprezentační záložník Karel Poborský, který motal hlavy olomouckým mladíkům. I Jiří Skála si ale v sobotu všiml, že v utkání s Pardubicemi to populární Steve neměl tak jednoduché. "Bylo vidět, že se na něj domácí hráči hodně připravovali. I přesto ale několikrát předvedl, že je naším nejlepším hráčem." O tom, že bude Poborský v neděli v zápase s Xaverovem hodně chybět Skála nepochybuje. "Rozhodně chybět bude, a to hodně. Je to hráč světové extratřídy a hrát bez něj bude určitě těžké. Věřím ale, že to zvládneme a vyhrajeme," řekl důrazný stoper závěrem.