Celkem osmnáctkrát se ke střele dostali fotbalisté Dynama v utkání s Kroměříží, které skončilo jasným vítězstvím Jihočechů v poměru 4:0. Trenér František Cipro přesto nebyl s výkonem svých svěřenců úplně spokojen: "Ve druhé půli za stavu 4:0 jsme měli několik skvělých šancí a mohli jsme dát klidně o tři o čtyři góly více. Ale na druhou stranu sice hodně oceňuji, že jsme to dnes odehráli s nulou. Dnešní hra obrany však nebyla nijak zas až tak dobrá." Pochvalu si za svůj výkon vysloužil brankář Filipko, který především ve druhém poločase řešil hned několik velmi ošemetných situací...

Ohlasy trenérů v MP3: Cipro (1MB) - Pivarník (1MB)
Reportáž a fotogalerie: SK Dynamo - SK Kroměříž 4:0
Ohlasy hráčů: Mrkvička, Plocek

Jihočeši v honbě za vedoucím Kladnem se na soupeře z Kroměříže hodně připravovali, nechtěli nic nechat náhodě a vše podřídili vítězství. "Nejen podle výsledků jsme věděli, že Kroměříž hraje venku daleko lépe než doma. Hrozně nám pomohl ten rychlý gól, co jsme dali. Byl to náš cíl a díky tomu jsme se také uklidnili. Nechtěli jsme, aby ten zápas byl dlouho na vážkách. Naštěstí bylo po půl hodině hry rozhodnuto," poodkryl taktické plány kouč Cipro. Ten, kdo v neděli navštívil Střelecký ostrov si musel určitě všimnout, jaká komorní atmosféra na hlavním stadionu Dynama panovala. V zápasu, který sledovaly téměř tři tisícovky diváků, na sebe upozorňoval pouze hlouček fanoušků za brankou na jižní tribuně. Přitom by si zápas se zajímavým průběhem a řadou šancí zasloužil daleko důstojnější diváckou kulisu. "Zápas se musel líbit. Soupeře jsme pustili do tři vyložených šancí a Filipko chytil dva jisté góly. Mohlo se tedy stát, že to mohlo klidně skončit 7:3, což by bylo pro diváky asi ještě zajímavější," popisoval Cipro.

Právě skutečnost, že ve druhém poločase za stavu 4:0 Jihočeši neproměnili celou řadu příležitostí, Cipra hodně mrzela. "I za stavu 4:0 by se ty naše šance měly proměňovat. Než začal hrát Karel a než se chytil Mrkvička, měli jsme velké problémy s proměňováním šancí. Díky Bohu Venca hrál dneska opět výborně a dal další dvě branky. Více mě ale mrzí, že jsme i za rozhodnutého stavu pouštěli soupeře zbytečně do šancí," řekl závěrem Cipro.

S vysokým brankovým rozdílem se po skončení zápasu smířil i trenér hostujícího celku Roman Pivarník, který upozornil na skutečnost, že v základní sestavě jeho týmu chybělo hned několik fotbalistů: "Do zápasu jsme šli s tím, že již delší čas máme problémy v obraně, kde nám chybí tři hráči ze základní sestavy. Musíme tedy posouvat hráče a tak široký kádr bohužel nemáme." Samotný průběh zápasu hodnotil s nadhledem a sympaticky také uznal sílu soupeře. "Do zápasu jsme sice vstoupili aktivně, ale soupeř dokázal všechny svoje úvodní šance stoprocentně využít, tím se pak dostal na koně a předváděl kvalitní fotbal. Naše mužstvo šlo psychicky dolu a ve druhém poločase těžko drželo krok. Soupeř měl i za stavu 4:0 další šanci. Byl by to ale opravdu vrchol, kdyby každou z nich dokázal proměnit," popisoval slovenský trenér.

Stejně jako kouč Dynama si i Pivarník všiml, že jeho svěřenci nehráli vůbec špatně a bylo jen jejich velkou smůlou, že některou z dobrých příležitostí nedokázali přetavit v gól. "Neproměňujeme šance a to je velká škoda. Hráči se musí ale v každém zápase učit. I vzhledem k absenci některých hráčů máme extrémně mladý tým, se kterým se musí dále pracovat," podotkl Pivarník. Kroměříž sice hrála poměrně dobře, přesto ale nebylo o vítězi dlouho pochyb. Jihočeši vedli po půl hodině hry již 3:0 a bylo rozhodnuto. "Nevím, zda nás ze soupeřů letos takhle někdo přehrával. Vždyť i s Hradcem jsme prohráli pouze 0:1. Největší problémy máme s útokem, snad v pěti zápasech jsme nedokázali vstřelit gól. Opakuji, že i dnes jsme zase gól nedali, i když jsme k němu za stavu 4:0 měli blízko. Přitom každá vstřelená branka by našemu mladému týmu hodně pomohla," řekl na závěr Pivarník.

Po skončení tiskové konference nezapřel trenér Dynama František Cipro slávistické srdce. Když opouštěl tiskové středisko, tak na přímý dotaz jednoho z novinářů "Kdo to dnešní derby dneska vyhraje" odpověděl s kamenou tváří: "Samozřejmě Slavie" a zmizel v útrobách stadionu...