V nepovedené sezoně několikrát Dynamo podržel a právem byl fanoušky zvolen Hráčem sezony. I když Zdeňka Křížka sestup do druhé ligy stále mrzí, začíná myslet na novou sezonu, která nebude pro nově se rodící tým vůbec jednoduchá. I proto má brankář Dynama pro fanoušky vzkaz: „Přál bych si, aby s námi lidi měli trpělivost.“

Na konci minulé sezony jste přiznal, že bude těžké hledat motivaci do té příští. Jak to vidíte s odstupem několika týdnů?
Pro nás starší hráče bude asi trošku náročnější tu motivaci najít, ale nechci, aby to vyznělo nějak špatně. Samozřejmě, že první a druhá liga jsou o něčem jiné. Bohužel, spadlo se a to ve mně bude asi ještě dlouho.

Na jaře se vám podařilo získat pouhé čtyři body. Čím si tuto nelichotivou bilanci vysvětlujete?
Je to strašná bilance. Vysvětlit si to asi nedokážu, protože získat jen čtyři body na jaře je tristní.

Fanoušci Dynama Vás zvolili hráčem sezony. Co pro Vás toto ocenění znamená?
Chci jim za to poděkovat. Je to pro mě velká čest a moc si toho vážím. Ale všechno to kazí ten sestup, který mě bude mrzet ještě hodně dlouho.

V klubu máte smlouvu ještě na rok, ale prý se o Vás zajímali Bohemians. Vy sám máte chuť změnit prostředí?

Zdeněk Křížek při rozehrávce
Je mi 32 let, a kdyby byl zájem z ligy, tak bych určitě byl hrozně rád. Volali mi z Bohemky a z Olomouce, ale žádné konkrétní nabídky nemám.

Po roce se vracíte zpět do druhé ligy. Jak náročné bude přeorientovat se znovu na nižší soutěž?
Máme teď v kabině hodně mladých kluků a jsme tam asi jen tři, kterým je přes třicet. Potom je tam Pavel Novák, kterému je pětadvacet, a jinak všechno jsou to kluci, kterým je dvacet, jednadvacet let. Proto si myslím, že ta první sezona bude hodně těžká. Ale když to chytneme za správný konec, tak by bylo výborné, kdybychom hráli do pátého místa. Ale jak říkám, máme hodně mladých hráčů, kteří přišli z dorostu nebo z juniorky, a spíš to bude očekávání, jak do soutěže vstoupíme.

Od vedení klubu zaznělo, že v této sezoně nebude, na rozdíl od posledního sestupu, prioritou návrat do ligy za každou cenu. Co říkáte na tuto změnu filosofie?
Já si myslím, že je to jedině dobře. Musí se tady vychovat mladí hráči a musí také dostat šanci. To bude nějaký rok trvat. Lidé musí být trpěliví, protože to bude třeba v horizontu tří, čtyř let. Ale zase budou hrát kluci, kteří jsou z jižních Čech, takže pro fanoušky by to mohlo být zajímavé. Já si myslím, že se tady vytvoří dobrý mančaft.

Co Vy a letní příprava? Těšíte se nebo byste si ještě prodloužil dovolenou?
Ta dovolená utekla strašně rychle a týden bych si ještě klidně přidal. Na přípravu se vůbec netěším, ale je to nutné. Beru to tak, jak to je, protože bez přípravy to prostě nejde.

Dynamo se bude, stejně jako v posledních letech, připravovat pouze doma. Nemrzí Vás, že nemáte možnost přípravy i v jiných podmínkách?
Možná, že nás to trochu mrzí, ale podmínky jsou takové, jaké jsou. My se s tím musíme vypořádat. Pojedeme na dva dny někam na kola, takže zpestření tam bude a věřím, že příprava bude i tak zajímavá.

Co očekáváte od příští, druholigové sezony?
Já bych strašně chtěl říci, že budeme hrát o postup, ale spíše to bude očekávání, jak se s tím tady popereme a jak se kádr ještě doplní v přípravě. Strašně bych si ale přál, abychom hráli o postup, takže uvidíme, co z toho vznikne.

Dynamo začne nový ročník FNL ve Vlašimi (24.6.2015)

Ve středu se rozlosoval nový ročník Fotbalové národní ligy. Los rozhodl, že Dynamo začne sezonu ve Vlašimi. Poprvé doma se Jihočeši představí ve druhém kole, kdy budou hostit Opavu. Následně budou zajíždět do Třince a ve čtvrtém kole přijde na řadu atraktivní jihočeské derby s Táborskem.