Proti Chrudimi odehrál něco přes půl hodiny, a tak uvítal, že nevypadl z herního rytmu a šel za juniorku. Šikovný JINDŘICH KADULA nastoupil v nedělní odpoledne za juniorský tým a dle předpokladů patřil k tomu nejlepšímu na hřišti. Přesto on ani další pendl z áčka Lukáš Matějka nezabránili prohře 0:2 se Slovanem Liberec.

Bylo vítězství soupeře zasloužené?
Za první poločas asi ano. Liberec byl agresivnější, byli jsme všude o krok později. Navíc jsme nedůsledně bránili, dávali jsme jim hrozně moc prostoru. Nakonec to rozhodlo celé utkání, jelikož jsme dostali dvě branky, které jsme si z devadesáti pěti procent dali sami. Soupeři jsme je úplně nabídli. Oni nám takové to šance nenabídli, a proto jsme ani také ani jednou neskórovali.

Ve druhém poločase už to byl od vás výkon, se kterým jste mohli být spokojeni?
Něco jsme si v kabině vyříkali, což očividně pomohlo. Byla škoda, že jsme brzy nevstřelili kontaktní branku, mohlo nás to včas vrátit do hry. Za aktivitu jsme si ho zřejmě i zasloužili, zlepšili jsme pohyb a hned to bylo jiné. Chyběla tomu branka, abychom mohli utkání alespoň zdramatizovat.

Jak jste viděl sporný penaltový zákrok při vítězné brance Slovanu?
Nechci to nijak hodnotit. Ale myslím si, že takovéto zákroky by se pískat nemusel vůbec, natož v pokutovém území.

Uvítal jste možnost jít hrát soutěžní utkání za juniorku?
Rozhodně. Den před tím jsem hrál něco přes půl hodiny, takže jsem si říkal, že nebudu mít moc volna. Když jsem si to vzal zpětně, tak jsem si uvědomil, že budu mít možnost odehrát celé kvalitní utkání. Jednalo se o první mistrovské utkání v tomto roce a bylo to preciznější než přátelská utkání. Pro mě to bylo jedině dobře.

O naskočení do duelu za juniorku jste se domluvil s trenéry po zápase s Chrudimí nebo jste to měli naplánované?
Domluvili jsme se na tom až po zápase. Trenér za mnou a Lukášem Matějkou po utkání přišel, že půjdeme další den za juniorku. Je to rozhodně správně, je dobře, abychom měli herní vytížení.

Jsou zápasy na umělé trávě rozdílné od zápasů na přírodním povrchu?
Je to jinak nastavené v hlavě, nedokáže ten pocit popsat. Jiné to je, tráva je o něco akčnější. Na umělce to začíná být stereotyp, jelikož jsme teď na ní pořád. Už se všichni těšíme na přírodní trávník. (smích)