Loni v zimě přišel do týmu jako mladá naděje, ale po slušném stratu jej přibrzdilo zranění, které Adama Klavíka vyřadilo na dlouhou dobu mimo fotbal a celý podzim se mladý útočník rozehrával v rezervním týmu hrajícím ČFL. Ovšem ani v béčku nedostával tolik příležitostí, ale podle jeho slov z týmu odcházet nechce a o místo v kádru se popere.

Adame, Vy jste v Dynamu již rok, jak hodnotíte své působení v týmu?
Zhodnotil bych ho ze dvou opačných směrů. První necelé tři měsíce pro mě byli asi nejlepší v mojí kariéře, připsal jsem si první dva starty v lize, dal jsem hodně gólů v přípravě, vrátil jsem se do reprezentace a měl jsem odjet na kvalifikaci. Pak jsem si ale zlomil zánártní kůstku v chodidle a jarní sezona už pro mě skončila. Novou sezonu jsem začal v A-týmu, kde jsem byl celou přípravu až do 4. kola ligy, pak jsem byl po domluvě přeřazen do B-týmu, abych se mohl rozehrát a v zimě, pokud by se mi dařilo zase jít nazpět do prvního týmu.

Čemu připisujete hlavní vinu, že jste se nedostal do kádru áčka?
Hlavní vinou je určitě výkonnost, kterou jsem rozhodně neměl takovou jako například vloni v zimě, ale je to i malým herní vytížením, i přesto, že jsem počítal s tím, že prostoru dostanu rozhodně víc.

Ani v béčku nedostáváte tolik šancí neuvažujete nad tím, že Dynamo opustíte a budete se chtít prosadit jinde?
To nevím, já z Dynama nemám potřebu odcházet a chci se prosadit v něm, dá se říct, že mi zde nic nechybí, ale každý hráč potřebuje pravidelně hrát a hlavně v mém věku a to mě se teď moc nedařilo.

Budete se tedy chtít ukázat teď v přípravě a poprat se o místo v sestavě?
Pokud zůstanu v týmu, tak se určitě budu chtít znovu ukázat a poprat se o místo v kádru!

Jak vůbec hodnotíte ČFL jako soutěž?
ČFL je velmi vyrovnaná soutěž, při pohledu na tabulku dělí první místa od těch posledních jen pár bodů, takže v zápasech není téměř nikdy jasný favorit. Určitě má i svou kvalitu,protože v ní hraje mnoho bývalých prvoligových zkušených hráčů.

Jak hodnotíte podzim obou týmů Dynama, jak áčka tak béčka?
Áčko v posledních dvou kolech velmi překvapilo a ukázalo myslím tu správnou stranu týmu, který má na to hrát na jiné pozici než se pohybovat okolo sestupu. U béčka mě trochu zklamalo, že jsme udělali jenom tři body z venkovních utkání. Body jsme dělali hlavně doma, posíleni o hráče z áčka, při tom podle jmen soupisky jsme měli tým poměrně starší a zkušenější než ostatní mančafty.