V klubové Akademii Dynama České Budějovice došlo v posledních dnech k významné změně. V pozici šéftrenéra mládeže a trenéra dorostenecké kategorie U19 skončil Pavel Malura a novým šéftrenérem Akademie se stal devětačtyřicetiletý Aleš Křeček, který naposledy působil jako trenér druholigové Vysočiny Jihlava.

Funkci šéftrenéra mládeže v Akademii a zároveň trenéra kategorie U19 vykonával od července 2018 bývalý trenér Baníku Pavel Malura. Po třech letech v Dynamu se nyní klub rozhodl pro změnu. „Pavel Malura odvedl v klubové akademii dobré služby. Přesto jsme došli k závěru, že náš pohled na filozifii chodu klubové akademie je odlišný. Ukončení spolupráce nesouvisí se sportovními výsledky kategorie U19, protože každý asi dobře vidí, že starší dorost podává v letošní sezoně velmi dobré výkony. Chceme nastolit změny směrem k výchově mladých hráčů pro ligový A-tým," říká sportovní ředitel Dynama Tomáš Sivok.

Šéf sportovního úseku klubu se dohodl na angažování zkušeného trenéra Aleše Křečka, který během své kariéry trénoval například v Brně, Varnsdorfu, Ružomberoku, Zlíně, Slavii, Baníku Ostrava, Ústí nad Labem nebo Jihlavě. „Ve schopnosti Aleše Křečka stoprocentně věřím. Nebylo vůbec jednoduché ho do Dynama dostat a jsem moc rád, že se nám to nakonec podařilo. Je to trenér, který sice trénoval naposledy v druhé lize, ale jinak si jako trenér prošel všemi věkovými kategoriemi a má s mládeží bohaté zkušenosti. Věřím, že do Akademie přinese svěží vítr. Je to člověk, který přesně ví, co chce. Chce se neustále zlepšovat a posouvat dále. To je přesně to, co očekáváme i od naší akademie," dodává Tomáš Sivok.

Sám Aleš Křeček bere příchod do klubové Akademie Dynama jako velkou výzvu. Hned po svém příjezdu na jih Čech se vydal do Sportovního centra mládeže na Složišti. „Na Složišti jsem byl dnes teprve podruhé v životě, naposled jsem tu byl asi před 15 lety se starším dorostem Vysočiny. Areál se hodně změnil, je tu skvěle zázemí a já se na tu práci moc těším. Chci aby Akademie Dynama byla nejlepší v republice," říká v den nástupu do funkce nový šéftrenér Akademie Aleš Křeček.

Aleš Křeček se narodil 26. prosince 1971 v Třebíči. Je absolventem Pedagogické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, oboru tělesná výchova a občanská výchova. Od roku 1999 je držitelem Profesionální licence UEFA. Jako hráč to dotáhl nejdál do Divize ve Slavii Třebíč a dvě zranění způsobila, že brzy začal s trénováním - již v 21 letech s mládeží v Brně. Později působil jako hrající trenér mužů v 1.A třídě v SKP Třebíč a půl roku trénoval divizní muže třebíčské Slávie. V roce 1996 jako trenér přešel do třebíčského BOPA, kde založil sportovní třídy a tři roky působil u žáků. V roce 2000 se oddílu podařilo získat Sportovní centrum mládeže, kde nastoupil jako vedoucí.

V létě 2003 Křeček nastoupil jako vedoucí sportovních tříd v FC Vysočina a trénoval žákovské „áčko“. O rok později převzal dorost U19 v nejvyšší soutěži. V létě 2005 se vrátil k působení v Třebíči. V sezoně 2007/08 byl skautem pražské Sparty a zároveň vedl český reprezentační tým U16. Od léta 2007 do léta 2010 působil jako trenér národního týmu U19 a zároveň byl asistentem trenéra na lavičce Brna. V závěru podzimu 2008 brněnský celek vedl jako hlavní trenér. V ročníku 2010/11 koučoval druholigový Varnsdorf, pak zamířil do nejvyšší soutěže na Slovensko do Ružomberoku. V roce 2012 vedl krátce Zlín. Od dubna do září 2013 dělal ve Zbrojovce asistenta trenéru Grmelovi. V ročníku 2014/15 působil jako asistent trenéra Beránka ve Slavii. V létě 2015 přijal angažmá ve slovenské Skalici a v lednu 2016 se stal asistentem kouče Petržely v Ostravě. Po postupu do ligy u týmu oba skončili a Křeček v říjnu 2017 převzal druholigové Ústí nad Labem, kde setrval do června roku 2020. Poslední rok pak trénoval A-tým Vysočiny Jihlava, kde skončil v červnu 2021. Nyní přijal novou výzvu a stal se šéftrenérem Akademie Dynama České Budějovice.