Svůj 100. ligový zápas odehrál Jakub Hora velmi dobře. Neúnavně piloval levé stranu, pro Slavii byl jeden z nejnebezpečnějších. Prezentoval se krásnou přihrávkou na Davida Brunclíka, ten bohužel svou šanci neproměnil. Zápas hodnotil kromě Jakuba Hory i slávistický forvard Milan Škoda, který si došel pro penaltu.

S domácí remízou se Slavií jste spokojen?
Zápas jsme chtěli urvat. Průběh ale odpovídal tomu, že se body dělily. Žádné extra šance na obou stranách nebyly, takže bod je zasloužený.

Před zápasem byste bod bral nebo jste chtěli za každou cenu zvítězit?
Těžko říct, doma chceme vyhrávat. Chtěli jsme bodově navázat na utkání s Hradcem. Kdybychom vyhráli, dostali bychom Slavii pod sebe. Takto se jí stále držíme a alespoň nám neutekla.

Jakub Hora v černobílém dresu

Slavia skórovala po sporné penaltě. Jak jste vy viděl tuto situaci?
Já byl na půlce, takže to těžko mohu posoudit. Kříža (Zdeněk Křížek – pozn. autora) šel pod nohy, Milan Škoda přes něj přepadl. Kříža říkal, že to penalta nebyla, takže mu budu věřit.

Co jste říkal na atmosféru, která doprovázela celý duel?
Všiml jsem si, že náš kotel byl plný, což mě moc potěšilo. Fanouškům patří velký dík, fandili od začátku až do konce. Slávistický kotel ovšem fandil také skvěle, takže atmosféra byla vynikající.

Čekal se velký počet fanoušků Slavie. Neobával jste se toho, že by se mohlo stát něco podobného jako v Evropské lize Spartě na Slovanu?
Neobával. Možná jsou tam jedinci, kteří jsou to schopni udělat. Ale ve Slavii jsem působil, fanoušky znám, takže jsem se neměl čeho obávat.

Další zápas jste odehrál na pozici levého záložníka. Už jste si zvykl, že musíte hrát přes nohu?
Mně to spíše vyhovuje. S trenérem jsme se dohodli, že na pravé straně jsem moc dobrá utkání neodehrál. Říkal jsem, že se dobře cítím z levé strany. Za mnou hraje Aleš Hanzlík, který mě výborně doplňuje jak směrem dozadu, tak i dopředu. Je fotbalový, klape nám to spolu skvěle.

Ve druhém poločase jste vybídl krásným pasem Davida Brunclíka ke skórování. Věřil jste v dané chvíli, že David šanci promění?
Věřil, šel sám na bránu. Po zápase mi David říkal, že si na poslední chvíli rozmyslel, že by loboval. Nebyla to nejlehčí pozici, může se to stát.

Penalta to byla, myslí si slávistický forvard Milan Škoda

Pro vás je remíza spíše ztrátou, ne?

Milan Škoda v souboji s českobudějovickými obránci
Určitě. Dva body jsme tady ztratili.

Zápas se ale vyvíjel celkem podle vašich not.
Dobře jsme do zápasu vstoupili, měli jsme šance. Pak měli příležitosti i domácí. Byl to vyrovnaný zápas, ale když už jsme se dostali do vedení, tak jsme to měli udržet.

Co ta penaltová situace. Jak jste to viděl vy?
Já jsem tam byl dřív než gólman, píchnul jsem si to kolem něj a pak jsem přes něj přepadl. Takže asi penalta.

Penaltu jste nekopali 73 zápasů. Jaký to byl pocit?
Ani nešlo o pocit, spíš jsem se bál, aby jí Karel Piták proměnil. Proměnil, ale strašně mě štve, že jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Probíhaly na hřišti nějaké souboje s bratrem Michalem?
My jsme se na hřišti vůbec nepotkali. Nic jsme si ani neřekli, neměli jsme ani žádnou sázku před zápasem.

Dynamo v závěru urvalo bod se Slavií (24.10.2014)

Dělbou bodů skončil atraktivní duel Dynama se Slavií. Pražané byli o něco aktivnější a do vedení se dostali v 75. minutě Pitákem po sporné penaltě. Dynamo trošku šťastně vyrovnalo díky brance Jana Vošahlíka v závěru utkání.