Juniorská liga je u konce, zálohu českobudějovického Dynama čeká po letech opět soutěž dospělých. B-tým Jihočechů se představí v divizi, která startuje už o následujícím víkendu. Trenérské duo Plocek-Skála je s mužstvem připraveno na novou výzvu.

Jaromír Plocek s Petrem Skálou přišli k juniorce před minulou sezonou a podařilo se jim s mužstvem velice dobře pracovat. Stále se zlepšující výsledky i výkony juniorka završila konečným čtvrtým místem v nadstavbové skupině Juniorské ligy. Bylo však již dříve avizováno, že tato soutěž po sezoně 2018/19 končí a juniorské výběry se přesunou do soutěží dospělých. Dynamo se rozhodlo pro to, aby jeho záloha hrála čtvrtou nejvyšší soutěž, tedy divizi.

Rezervní celek opět prošel obměnou kádru, která však nebyla tak výrazná jako každoročně. „Po minulé sezoně jsme se všemi hráči seděli a řekli jim, že chceme, aby v klubu pokračovali a hráli divizi. Podařilo se nám udržet kádr pohromadě, a ještě se nám vrátili kluci z hostování. Přidali se k nám nadějní dorostenci, kteří skončili v dorostu, a budou s námi v B-týmu Dynama. V kádru je nyní šestnáct hráčů, což si myslíme, že je dobrý počet na těžkou soutěž, která nás čeká,“ tvrdí Jaromír Plocek.

Bývalý ligový záložník jedním dechem dodává. „Samozřejmě jsme B-tým a tím pádem jsme k dispozici k rozehrání a vytížení kluků z prvního týmu. Jsme zároveň moc rádi, že nám budou pomáhat a tím i vychovat a učit naše mladíky,“ chválí si Plocek.

V letní přípravě si béčko Dynama vedlo velice slušně. Čtyři náročné zápasy tým prověřily. „Byla to velmi dobrá utkání a jsme za ně moc rádi. Poměřili jsme síly s Jankovem, Třeboní, Příbrami B a v neposlední řadě také s moravským divizním celkem Stará Říše,“ provedl Plocek výčet letních soupeřů zálohy Dynama.

Jak si B-tým českobudějovických fotbalistů povede v nové sezoně těžko odhadovat. Neměl by však hrát druhé housle. Trenéři Dynama mají předsezónní přání jasné. „Hrát dobrý fotbal a sbírat body do tabulky. Podle nás je hlavní, aby kluky fotbal bavil a měli radost z každého tréninku a utkání. To je strašně moc důležité,“ dodává závěrem Jaromír Plocek.

První utkání nové divizní sezony odehraje béčko v sobotu v Klatovech, poprvé doma na Složišti si Jihočeši zahrají o týden později proti Chebu. První jihočeské derby čeká B-tým Dynama v 8. kole doma proti Jindřichovu Hradci.

Přehled hráčů na začátku sezony:
Brankáři:

Obránci: Lukáš Kočí, Jan Krejčí, Daniel Kortiš, Václav Míka, Jan Martinec, Mikuláš Jáša, Dominik Collin (dlouhodobě zraněný)
Záložníci: Jan Malecha, Jakub Pařízek, Rostislav Tomek, Martin Lindák, Marek Kalousek, Adam Bouguetouta, Moses Kalu, Ondřej Vochozka (dlouhodobě zraněný)
Útočníci: Oghenekaro Graham Etemike, Jakub Matoušek

Změny v kádru:
Přišli:
Rostislav Tomek (návrat z hostování – J. Hradec)
Odešli: Lukáš Pouček (Vyšehrad)

Realizační tým:
Trenéři:
Petr Skála, Jaromír Plocek
Vedoucí mužstva: Jan Čapek
Masér: Václav Kolář

Výsledky v přípravě:
Dynamo B - Jankov 3:4 (1:1), branky: Lindák, Pařízek, Tomek.
Dynamo B - Třeboň 5:0 (3:0), branky: Brandner 2, Tomek, Lindák, Šplíchal.
Dynamo B - Příbram B 0:6 (0:1)
Dynamo B - Stará Říše 2:2 (2:1), branky: Šplíchal 2