Základní část je minulostí, teď půjde o všechno. Ženský tým Dynama čeká vyvrcholení sezony, kterým bude baráž o postup do třetí ligy. Po bezchybném působení v Divizi D, ve které ženy za celý ročník neztratily ani jeden bod, se proti Prague Raptors poperou ve dvou utkáních o přímý postup do třetí nejvyšší soutěže.

21 utkání, 21 výher, celkem 167 vstřelených branek. Naprostou dominancí ženského týmu Dynama skončila Divize D, kterou svěřenkyně trenérky Diany Benátové a asistenta Aleše Hanzlíka ovládly s obrovským náskokem. Bod neztratily v základní části ani nadstavbě, v žádném utkání neinkasovaly více než jednou.

„Dosavadní část nemohu hodnotit jinak, než pozitivně. Poctivě jsme trénovaly, drželo se nás zdraví a dokázaly jsme celý průběh základní části i následné nadstavby zvládnout bez ztráty jediného bodu. Ve všech utkáních jsme byly výrazně lepší než soupeřky a vítězily jsme zaslouženě," hodnotí Diana Benátová.

Suverénní jízda celou sezonou ovšem není u konce. Fotbalistky Dynama potřebují udělat ještě poslední a zároveň velice náročný krok. Projít baráží o postup do třetí ligy, ve které je vyzvou vítězky jiné skupiny Divize - pražské Raptors. Jihočešky nečekají vůbec lehké soupeřky, což potvrdilo už pohárové utkání v průběhu sezony.

„O motivaci máme samozřejmě postaráno. V poháru jsme proti nim vypadly, což však vůbec nic neznamená. Možná jenom to, že budeme mít ještě větší chuť jim to oplatit a na hřišti odevzdáme maximum," dodává Benátová. Součástí přípravy na baráž je i videorozbor, při kterém trenérský tým čerpá také z úvodního střetnutí v sezoně.

Na poslední týdny před klíčovou fází celé sezony připravil trenérský štáb společně s ředitelem akademie Petrem Benátem detailní plán přípravy, který však narušilo hned několik faktorů.

„Celou sezonu se nám vyhýbala zranění, až v poslední době nám vypadly klíčové hráčky. Do toho měly holky maturity, musely se učit na zkoušky, takže nám to všechno výrazně nabouralo tréninkový plán, který jsme sestavili. Poslední měsíc, ve kterém jsme se chtěly maximálně koncentrovat na baráž, nám příliš nevyšel," mrzelo hlavní trenérku.

Úvodní část barážového dvojutkání odstartuje v neděli od 15.30 na hlavním hřišti na Složišti. „Chtěla bych pozvat všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit a pomohli nám v boji o postup. Doufám, že dorazí co největší počet diváků a zvládneme to," přeje si Diana Benátová.