Divizní béčko Dynama ČB vyrazilo za třetím mezinárodním soupeřem v zimní přípravě až do Mnichova, kde bylo soupeřem rezervě slavného Bayernu, v němž trénuje brankáře Jaroslav Drobný. Budějovičtí i přes světlé okamžiky a posíleni o několik pendlů podlehli v Bavorsku vysoko 1:8.

Na jednom z osmi tréninkových hřišť v kampusu FC Bayern se prvních dvacet minut odehrávala vyrovnaná partie, která přinášela zajímavé situace na obou polovinách. Kvalita byla na straně Bayernu, ale i Dynamo (stále bez absentujícího asistenta Kladrubského) dokázalo několikrát zahrozit.

V 18. minutě se domácí dostali lacino do vedení. V dalším průběhu dokázali hráči Bayernu nemilosrdně trestat zaváhání budějovické obrany, zatímco možnosti Dynama ztroskotaly na prováhaném zakončení nebo špatném řešení slibné akce. V poločase byl stav 4:0, když tři góly nastříleli domácí v rozmezí pěti minut.

Po přestávce došlo na další gólový zápis až v 67. minutě. Zanedlouho Šestauber zaznamenal čestný úspěch hostujícího týmu, ale pak už na trávníku dominoval Bayern. V poslední desetiminutovce přidal další tři zásahy a Copado završil za druhou půli hattrick. Svěřenci hlavního trenéra Martína Demichelise z Argentiny zvítězili jasně 8:1.

„Byl jsem za tento zápas šťastný, protože nám bylo jasné, že nastupujeme proti extrémně kvalitnímu soupeři, což se potvrdilo. Představovali jsme si určitě lepší výsledek, ale utkaní a jeho průběh splnil přesně, co jsem od něj potřeboval. Velice cenný bude videozáznam a následný rozbor. Najdeme v něm spoustu situací z prvních 20minutovek obou poločasů, kdy se nám dařil presink a dokázali jsme získávat míce. Kluci to potřebují vidět, aby uvěřili principům, které neustále vstřebáváme. Aby uviděli, že to, co trénujeme, funguje i na Bayernu a při správném postavení a součinnosti na hřišti má problém i takový tým jakým byl dnešní soupeř,“ hodnotil atraktivní duel v Bavorsku kouč Dynama Dušan Žmolík.

Černobílí mladíci se chtějí z chyb poučit. „Na videu uvidíme rozdíl, co se stalo, když jsme od toho upustili. I z toho důvodu jsme přijeli hrát aktivně, ve vysokém postavení, aby nám tento soupeř ukázal, kde jsou místa, která bychom měli zlepšit, pokud se těm nejlepším budeme chtít v budoucnu přiblížit. Některé věci si pojmenovali hráči ihned po zápase respektive v poločase. A bude teď jen na nás inspirovat se tímto zápasem do dalšího tréninku a individuálního a týmového rozvoje,“ dodal Žmolík.

FC Bayern Mnichov B – SK Dynamo ČB B 8:1 (4:0)

Góly: 68., 82. a 90. Copado, 19. Herrmann, 34. Scott, 35. Sieb, 39. Vidović, 79. Lee - 76. Šestauber.

Bayern II: Netolitzky - Janitzek, Feldhahn (46. Lawrence), Morrison (56. Welzmüller) - Brückner (46. Metu) - Herrmann (46. Copado), Booth, Vidović, Kern (46. Kern), Scott (50. Kabadayi) – Sieb.

Dynamo B: Kerl – Matvejev, Brabec, Bízek, Pineau – Penner, Pravda, Pařízek, Bečvář – Vais, Polanský. Střídali Brandner, Mach, Šestauber a Perina.