B-tým Dynama má za sebou další z řady přípravných utkání. S druholigovým Táborskem prohrál na umělce TCM na Složišti těsně 1:2, když první poločas vyhrál zásluhou trefy Robina Polanského.

Trenér Žmolík pošetřil Javorka, na střídačce zůstal také Kladrubský, který bude kvůli zranění tři týdny mimo hru. Mladíci udrželi s favoritem krok a po dobrém výkonu prohráli o jediný gól.

Táborsko zahrozilo již v 8. minutě, ale pokus z úhlu brankář Kerl kryl. Na dlouhé minuty se hrálo mezi šestnáctkami, až ve 29. minutě se z první vážnější šance ujali domácí vedení po křížné střele Robina Polanského. Pět minut nato mohl zvýšit po povedeném průniku Hais, postrčen obráncem ještě stačil obejít gólmana Zadražila a zakončit, ale vracející se táborský obránce vykopl míč z prázdné branky.

Pět minut před poločasovou přestávkou se dvakrát po sobě blýskl skvělými zákroky strážce budějovické branky Kerl, který v obou případech vychytal zakončujícího Tijaniho.

Po změně stran se hrálo podle táborských not a již po dvou minutách vyrovnal po centru přesně hlavičkující Jan Mach. Vzápětí Tijani dorážel zblízka nad, jednou pomohlo Kerlovi břevno. Hosté dokonali obrat po hodině hry. Po nastřelené tyči Plachým dorážel z bezprostřední blízkosti opět Jan Mach.

V závěru se černobílí snažili o vyrovnání, ale dvě slibné příležitosti stačila hostující obrana zablokovat, brankář Janáček (hostující v Táborsku z Dynama) nemusel zasahovat.

„Z naší strany to nebyl špatný zápas, především první poločas byl odehraný ve stylu, v jakém bych si to proti těžkým soupeřům představoval. Kluci, i když jsou mladí, dokázali Táborsku zdárně sekundovat. Vůbec nehledím na výsledek, jde mi především o herní projev. Druhý poločas nás potrápila kondiční stránka a z toho pramenily zbytečné ztráty, které nás stály spoustu sil. Na konci jsme ještě měli možnost něco s výsledkem udělat. Trénujeme naplno, včera jsme měli dva tréninky a to se také projevilo. Druhou půlku si kluci hrábli na dno,“ hodnotil čtvrté přípravné střetnutí trenér B-týmu Dušan Žmolík.

Další přátelský zápas na Složišti sehraje rezerva Dynama v sobotu od 15:30 proti Sokolu Hostouň z ČFL.

SK Dynamo ČB B – FC MAS Táborsko 1:2 (1:0)
Góly: 29. Polanský – 47. a 65. Mach. Rozhodčí: Vrchota. Diváků: 50.
Dynamo B: Kerl - Perina (46. Kolář), Bízek, Bartizal, Pineau - Polanský, Pařízek (46. Hák), Pravda, Krch (71. Pařízek), Bečvář (46. Šestauber) - Hais.
Táborsko: Zadražil (46. Janáček) – Plachý, Mezera, Jurkovlanec, Tusjak – Vozihnoj (46. Drozd), Liepa (46. Robakidze), Youri (30. Šplíchal), Kosek (75. Kubovský) – Tijani (60. Svatek), Mach (70. Matoušek).