V úterý 20. prosince byla v DK Metropol v Českých Budějovicích vyhlášena tradiční anketa o nejlepšího sportovce Jihočeského kraje v daném roce. Při této slavnostní události nechybělo ani Dynamo, kapitán A-týmu Petr Benát skončil na 9. místě v kategorii jednotlivců. Zvláštní cenu čtenářů Deníku obdržel Pavel Novák.

Jediným zástupcem Dynama v TOP 10 byl kapitán Petr Benát, jenž obsadil devátou příčku. Prvenství si připsal krasobruslař Martin Bidař, následoval jej letec Martin Šonka a duo kanoistů Anežka Paloudová a Antonín Haleš. „Moc děkuji za ocenění v anketě Sportovec roku Jihočeského kraje. Moc si toho vážím,“ vzkázal Petr Benát, který se slavnostního aktu nemohl zúčastnit.

Cenu za něj přebral spoluhráč Pavel Novák, který už tou dobou na stole v DK Metropol své ocenění měl. Obdržel totiž cenu čtenářů Deníku. „Vůbec jsem netušil, že bych mohl být vyhlášen. Až donedávna jsem ani nevěděl, že podobná anketa existuje. Až několik dní před vyhlášením jsem věděl, že rodina a přítelkyně shání hlasy,“ popisuje stoper Dynama předehru své korunovace.

Obzvlášť jako obránce tolik individuálních ocenění Novák nedostává, i proto jej toto potěšilo. „Co si budeme nalhávat, Zlatý míč nikdy nezískám. Takže tohle byl takový můj malý „Zlatý míč,“ smál se po vyhlášení sedmadvacetiletý českobudějovický obránce. „Celý večer jsem si užil a moc se mi líbil. Dostal jsem se do společnosti lidí, kam bych se jinak asi nepodíval. Navíc jsem se od známých sportovců dozvěděl i řadu zajímavých informací,“ vyzdvihuje Novák.

Jistota českobudějovické defenzivy si vyzkoušela i vcelku netradiční roli na pódiu při přebírání cen. „Bylo tam pěkné teplo. Je to pro mě nová pozice a na hřišti se cítím určitě lépe,“ přikyvoval Novák. Mezi kolektivy se Dynamo mezi TOP 3 nedostalo. Co ale udělat pro to, aby i čtvrtý celek po podzimní části FNL měl mezi třemi jihočeskými kolektivy v roce 2017 své místo? „To bychom museli asi postoupit do první ligy. Děláme pro to maximum a uvidíme, jestli se nám to povede,“ doplnil Pavel Novák.

Výsledky ankety Sportovec Jihočeského kraje 2016:
1. Martin Bidař – krasobruslení
2. Martin Šonka – letectví
3. Anežka Paloudová – kanoistika
4. Antonín Haleš – kanoistika
5. Petr Michálek – volejbal
6. Martin Michek – motokros
7. František Linduška – triatlon
8. Žiga Pavlin – hokej
9. Petr Benát – fotbal (Dynamo ČB)
10. Karel Lavický – jachting

Kolektivy:
1. VK Jihostroj ČB – volejbal
2. ČEZ Motor ČB – hokej
3. Žraloci Ledenice (ženy) – softbal

Objevy:
Petr Beran (badminton), Barbora Havlíčková (běžecké lyžování, atletika), Štěpán Svoboda (skok vysoký)

Sportovec se zdravotním postižením:
Běla Třebínová, Arnošt Petráček

Zvláštní cena:
Miroslav Janout, Josef Potužník

Síň slávy:
Vladimír Caldr

Cena čtenářů Deníku:
Pavel Novák – fotbal (Dynamo ČB)