Fotbalové Dynamo hlásí v úvodu přípravy na novou sezonu v nejvyšší soutěži zajímavou posilu. Dvouletou smlouvu s budějovickým klubem dnes podepsal bosenský obránce Benjamin Čolič, který poslední dvě sezony nastupoval pravidelně za MFK Karviná.

Benjamin Čolič začal svou profesionální kariéru v bosenském klubu FK Željezničar Sarajevo, se kterým jako mladíček získal tři mistrovské tituly. Krátce pak působil v NK Čelik Zenica a následně pak od ledna 2016 hrál za HŠK Zrinjski Mostar, se kterým získal další dva tituly mistra Bosny a Hercegoviny. Velmi krátce pak působil v Olimpiku Sarajevo a také ve švédském Halmstads BK, aby pak v červenci 2017 přestoupil do MFK Karviná, kde v nejvyšší české soutěži působil dvě sezony, během kterých odehrál 48 prvoligových zápasů a dva zápasy baráže.

Po konci sezony se rozhodl změnit prostředí a neprodloužit smlouvu v Karviné. Na stole měl několik nabídek, volba nakonec padla na Dynamo. „Karviné bych chtěl poděkovat za to, že mi dala možnost hrát první českou ligu. Nyní jsem se chtěl ale v kariéře posunout opět trochu dál a z nabídek jsem si vybral České Budějovice. Jednání s panem Vozábalem bylo věcné, konkrétní a dostal jsem i dobré podmínky. Mluvil jsem i s trenérem Horejšem a líbí se mi jeho filozofie fotbalu. Jsem moc rád, že se přestup do Dynama povedl dotáhnout do úspěšného konce," řekl Benjamin Čolič krátce po podpisu smlouvy.

Sedmadvacetiletý obránce před podpisem smlouvy absolvoval zdravotní prohlídku a následně se hned v úterý odpoledne zapojil do tréninku s týmem. Pokud vše půjde podle očekávání, bude trenéru Davidu Horejšovi k dispozici hned ve středečním zápase proti Příbrami (Složiště od 11:00).

Benjamin Čolič
Benjamin Čolič při podpisu smlouvy v Dynamu.