V pondělí 18. června zahájili českobudějovičtí fotbalisté pětitýdenní letní přípravu. Změn není málo, a to jak v hráčském kádru, tak i v realizačním týmu. Nejčerstvější novinkou je pravděpodobný odchod Elvise Mashikeho. O své místo v kádru Dynama se poperou i tři testovaní mladíci.

Pětadvacet hráčů se hlásilo na začátku přípravy trenéru Davidu Horejšovi. A nejen jemu. Fotbalisty přivítal také Jiří Kohout, nový asistent A-týmu. Bývalý kouč plzeňské mládeže je druhou novou tváří realizačního týmu, tou první je již avizovaný trenér brankářů Petr Pižanowski.

Martin Rychnovský

Změn doznal i hráčský kádr. Oproti minulé sezoně v týmu nepokračují Filip Hašek, Erik Puchel, Jan Vondra, Milan Nitrianský a také Elvis Sukisa Mashike, který má namířeno do prvoligového Liberce. Naopak zatím zůstává Jakub Pešek, o něhož také byl zájem z nejvyšší soutěže. Do Dynama se naopak vrací Matěj Helešic, jehož hostování z ostravského Baníku se dolaďuje. Na zkoušce jsou na jihu Čech tři záložníci - teplický Vojtěch Gebert, Denis Laňka z Příbrami a Martin Rychnovský z Plzně, jenž v uplynulém ročníku oblékal sokolovský dres. S týmem se připravují i dorostenci Lukáš Kočí a Marek Kalousek, svoji druhou přípravu s áčkem započali i Jakub Pařízek s Martinem Šplíchalem. Do prvního týmu se vrátili Jindřich Kadula s Lukášem Poučkem. Naplno by měli být k dispozici i rekonvalescenti Adrián Čermák s Romanem Wermkem.

„Přicházejí mladí kluci na testy na posty, které potřebujeme doplnit. Věřím, že přinesou čerstvou šťávu do týmu a budou pro nás posilami. Je to pro ně šance. Kádr budeme ještě řešit. Pokud odejde Elvis, tak budeme ještě jistě potřebovat posílit v útoku. Všechny týmy už zahájí přípravu a trh se bude hýbat,“ vysvětlil na začátku přípravy David Horejš.

Letní příprava bude před sezonou 2018/19 o týden kratší, jinak žádné zásadní novinky v ní trenéři nechystají. „Hráči měli už minulý týden individuální plány, takže přišli připraveni. Povedlo se nám sehnat kvalitní soupeře do přípravy, první dva budou z první ligy. Dobře se na sezonu připravíme,“ je přesvědčen hlavní trenér David Horejš s tím, že vrcholem pětitýdenní letní dřiny bude herní soustředění v Třeboni, kde se černobílí utkají s Táborskem. Pokud tedy středeční los nesvede oba jihočeské celky proti sobě už v úvodních kolech. V tom případě by přišla na řadu varianta s jiným soupeřem. Už v sobotu 23. června se Dynamo střetne na Složišti s Příbramí. O týden později změří síly s mistrovskou Plzní.

Kádr A-týmu Dynama na začátku letní přípravy 2018:
Brankáři: Zdeněk Křížek, Matěj Luksch, Jindřich Staněk.
Obránci: Lukáš Havel, Matěj Helešic, Pavel Novák, Jiří Kladrubský, Lukáš Kočí (dorost), Lukáš Pouček, Michal Řezáč.
Záložníci: Patrik Čavoš, Adrián Čermák, Vojtěch Gebert (Teplice - test), Petr Javorek, Jindřich Kadula, Marek Kalousek (dorost), Denis Laňka (Příbram - test), Jakub Pařízek, Jakub Pešek, Martin Rychnovský (Plzeň - test), Martin Šplíchal, Roman Wermke.
Útočníci: Lazar Sajčič, Patrik Švantner, Ivo Táborský.

Plán přípravy SK Dynamo ČB
23. června: SK Dynamo ČB - 1.FK Příbram (11:00, SCM Složiště)
1. července: FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo ČB (10:30, Přeštice)
4. července: SK Vorwärts Steyr - SK Dynamo ČB (18:00, Steyr)
7. července: BW Linz /Rakousko/ - SK Dynamo ČB (17:30, Linec)
9. - 13. července: Soustředění Třeboň
11. července: SK Dynamo ČB - Táborsko (Třeboň)
15. července: SK Dynamo ČB - Benešov (Střelecký ostrov)
22. července: 1. kolo FNL