Dynamo má na soustředění v kyperské Ayia Napě tři brankáře. Spolu se zkušenými Jaroslavem Drobným a Zdeňkem Křížkem se na jarní část sezony připravuje mladý chorvatský gólman Ivan Sušak.

Trenér David Horejš bude s největší pravděpodobností i na jaře počítat mezi tyčemi s gólmanem Jaroslavem Drobným. Tomu bude záda krýt Zdeněk Křížek a nově také Ivan Sušak, který během podzimu již týden s Dynamem trénoval a nyní od klubu dostal jednoletý kontrakt, během kterého by měl ukázat, jestli má do budoucna ambice stát se prvním gólmanem pro jihočeský klub.

Na startu přípravy přitom bylo brankařské složení jiné. V lednu se na Střeleckém ostrově hlásil také navrátilec ze Sparty Martin Janáček, avšak ten se v úvodu přípravy zranil a na soustředění na Kypr ani neodcestoval. Dalším brankářem týmu je Matěj Luksch, ten ale po příchodu Sušaka dostal možnost hledat si klub, kde by mohl na jaře hostovat.

Chorvatský brankář Ivan Sušak se jako rodák z chorvatského města Metković v posledních sezonách začal prosazovat v druholigovém kádru NK Sesvete. Dvaadvacetiletý vytáhlý gólman v sezoně 2018/19 nastoupil za Sesvete v osmnácti zápasech. Inkasoval jednadvacet gólů a čtyřikrát udržel čisté konto. Během podzimu byl v Dynamu na krátké týdenní stáži v Českých Budějovicích a na konci ledna dostal od Dynama nabídku, kterou přijmul.

Pro jaro se tak dá očekávat brankářská trojice Drobný - Křížek - Sušak. Obecně se očekává, že mezi tyče bude nastupovat Jaroslav Drobný, který se ale na vše dívá velmi střízlivě. „Přišel jsem, abych Dynamu pomohl. Ať už jako hráč a nebo někdo, kdo bude předávat zkušenosti. Stále si věřím na to, že mohu chytat, ale až nastane situace, že zde uvidím brankáře, který je výkonnostně na vyšší úrovni, své místo v sestavě mu přenechám," řekl Drobný již před časem v jednom z rozhovorů.

Ivan Sušak