Velice rychle a snadno zapadl do českobudějovického týmu a oblíbili si jej i fanoušci Dynama. Technické finesy, těžko bránitelné zrychlení a rána s přívlastkem dělová, to vše na podzim zdobilo Mateje Mršiče. Chorvatský křídelník ale od zimy bojuje se zdravím. Bude však tajným trumfem do zbytku sezony?

Na podzim byla posila z Táborska na místě Jakuba Peška nenahraditelným členem úspěšné sestavy Dynama. Matej Mršič nastoupil do všech utkání v základní sestavě, chyběl pouze pár minut. Nasázel tři branky, na čtyři přihrál a měl být jedním z tahounů černobílých v jarní části. Jenže zdraví chorvatského rychlonožku přibrzdilo. „Od začátku zimní přípravy mám s třísly problémy. Asi jsem tomu měl dát klid, ale pořád jsem zkoušel trénovat a bolest se vracela. Už jsem jeden termín operace zrušil, ale asi je to nevyhnutelné,“ popisuje Mršič své trable.

#27 Matej Mršič

Jak to s rodákem z Rijeky vypadá aktuálně? „Měl bych jít na operaci 6. května. Nyní trénuji, abych po operaci nezačal od nuly. Na jaře jsem hrál jenom pár minut doma s Brnem, ale to jsem hrál pod prášky. Zápas je něco jiného než trénink,“ krčí Mršič rameny a vzpomíná na svých jediných šestadvacet minut v jarní části. V rámci 19. kola přispěl přesně zahraným rohem na hlavu Davida Ledeckého k velkému obratu z 0:2 na 3:2.

Zranění jsou spolu s porážkami asi to nejhorší, co může sportovce potkat. Usměvavého Chorvata trápí první problém a těžko s tím může něco dělat. „Mrzí mě to. Kluci trénují, makají a ty musíš jenom lehce běhat dokola. Je to moje první vážnější zranění v kariéře. Psychicky je to hodně náročné, ale musím se s tím vypořádat,“ trápí Mršiče, kterému dělají radost alespoň spoluhráči, kteří se vezou na vítězné vlně. „Nechci to zakřiknout, ale to už zvládneme. Kluci hrají výborně, vyhrávají a vše je na nejlepší cestě,“ chválí a podporuje alespoň z tribuny své kamarády.

Nemohl by však chorvatský středopolař být žolíkem Dynama v závěrečných šesti kolech aktuální sezony? Trenér David Horejš tomu věří. „Počítali jsme, že Matej půjde na operaci. Ale nakonec se v týdnu s námi zapojil do tréninku a uvidíme, jak bude vypadat,“ nezahazuje naději kouč černobílých. Matej Mršič je obezřetnější. „Mám daleko do formy, kterou jsem měl na podzim. Nemám ani tolik natrénováno. Ale třeba na závěrečných deset patnáct minut, proč ne. Na tréninku bývám takový žolík,“ dodal Mršič plynulou češtinou s úsměvem. Tak uvidíme, jestli se číslo 27 objeví v černobílém dresu na trávníku ještě v této sezoně.